شناسایی ۱۰۰۰ میلیارد از اموال قاچاقچیان در یک‌ پرونده در گلستان

شناسایی ۱۰۰۰ میلیارد از اموال قاچاقچیان در یک‌ پرونده در گلستان

دادستان مرکز استان گلستان از عزم دستگاه قضایی برای ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ محمود اسپانلو در کارگاه آموزشی شناسایی اموال قاچاقچیان موادمخدر در استان از تبیین آیین نامه شناسایی اموال قاچاقچیان در استان خبر داد و اظهار کرد: تبیین این آیین نامه و دستورالعمل، باب جدیدی در پرونده های پولشویی در استان باز کرده است و با استفاده از همین راهکار، ۶ پرونده مهم در حوزه موادمخدر و پولشویی در استان تشکیل داده ایم که فقط در یک فقره بالغ بر هزار میلیارد تومان اموال و املاک شناسایی شده است.

دادستان مرکز استان گلستان از افزایش سخت گیری برای استرداد اموال قاچاقچیان موادمخدر هم تاکید کرد و گفت: امسال کاهش ۷۵ درصدی استرداد اموال قاچاقچیان را داریم و نشان می دهد عزم ما برای برخورد با قاچاقچیان جزم است.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: اگر در پرونده های موادمخدر به صرف مجازات اکتفا کنیم توفیق نخواهیم داشت و باید روی شناسایی اموال حاصل از قاچاق و پولشویی تمرکز کنیم.

اسپانلو افزود: اگر نتوانیم قضات و ضابطان قضایی را در شیوه های شناسایی و توقیف اموال قاچاقچیان توانمند کنیم، نخواهیم توانست هزینه ارتکاب جرم در تجارت پرسود موادمخدر را بالا ببریم.

وی تاکید کرد: فقط با شناسایی بنیان های مالی قاچاقچیان موادمخدر می توانیم در عرصه مبارزه با این تجارت مرگ موفق باشیم و آموزش و توانمند سازی همکاران می تواند در این راه به ما کمک کند.

کارگاه آموزشی قضات و ضابطین و دست اندرکاران حوزه شناسایی اموال قاچاقچیان امروز با هدف ایجاد وحد رویه برای ضربه زنی به بنیان های مالی قاچاقچیان موادمخدر در استان گلستان برگزار شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گلستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گلستان

    اخبار برگزیده