به گزارش خبرگزاری برنا، " حسینقلی قوانلو" رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان گفت : بسته حمایت از تولید که توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت و با بررسی و تحقیق فراوان در سطح کشور تدوین شده ، به نوعی آبروی رهبری ، رئیس جمهور و نظام است و موفقیت در این طرح موفقیت بزرگی برای نظام محسوب می شود .

وی افزود: ماهها در استانها بر روی استخراج آمار و وضعیت واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال تحقیق گردید و میزان تسهیلات لازم برای راه اندازی این واحدها و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد مشخص شده و در نهایت این طرح و بسته تصویب گردیده است و لذا این طرح ، با طرح های زودبازده که متاسفانه تسهیلات آن در زمان اجرا به مسیرهای دیگری هدایت شد بسیار متفاوت است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان با اشاره به لزوم نظارت دقیق بر نحوه دریافت تسهیلات و چگونگی هزینه کرد واحدها و طرح ها گفت : علاوه بر نظارت دستگاههای نظارتی بر روند اجرای این طرح ، روسای ادارات شهرستانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مکلفند با تعیین تیمهای کارشناسی نظارت دقیقی بر نحوه دریافت تسهیلات و چگونگی هزینه کرد واحدها و طرح ها داشته و  روند رونق و افزایش اشتغال آنها را گزارش نمایند.

*معرفی 278 واحد و طرح جهت اخذ تسهیلات رونق تولید به بانک

قوانلو افزود : تا کنون 278 واحد و طرح جهت اخذ تسهیلات رونق تولید به میزان 382 میلیارد تومان به بانکهای عامل معرفی شده اند و پیش بینی می شود تا هفته آینده 317 واحد تعیین شده برای استان به بانکهای عامل معرفی شوند .

وی گفت : هدف نهایی این طرح ، رونق تولید و ایجاد اشتغال جدید در واحدهای صنعتی است ، و قطعا با واحدهایی که از این تسهیلات در جای دیگری غیر از واحد صنعتی خود استفاده نمایند برخورد جدی خواهد شد .

آغاز نصب و راه اندازی ریل عریض در امتداد ریل ترکمنستان در خاک ایران

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در خصوص احداث ریل عریض در مرز اینچه برون نیز گفت : با توجه به این که برخی واحدهای صادراتی جهت صادرات کالای خود از طریق مرز ریلی با مشکل واگن های یخچال دار روبرو هستند با تصمیم کارگروه توسعه صادرات استان و در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و اینجانب از گمرک و راه آهن اینچه برون مقرر گردید ، راه آهن از شنبه هفته آینده کار نصب و راه اندازی ریل عریض در امتداد ریل ترکمنستان را در خاک ایران آغاز نماید .