به گزارش خبرگزاری برنا، در هفته نخست این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۸ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۴۹۸ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب آسا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و رضا فهیمی با اسب کرال ایوب و عبدالرحیم آرامیده با اسب ایلکی آی لان به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر بود که پیمان قلرعطا با اسب چینا عنوان اول را به دست آورد و آق اویلی بشگرد با اسب ابرو و بنیامین جرجانی با اسب پلایت هورس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۸ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب وسوسه موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب اوکسال و کمال دالیجه عطا با اسب ریحانا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب سودانور زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و مهران نوبخت با اسب لیدی ماه و آرمین آق آتابای با اسب ریبل ناز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالخالق چپرلی با اسب ایلدرم سروین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عنایت الله قلرعطا با اسب بولت و مهرداد خوجملی با اسب رومیا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۸ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار بودند که مهرداد خوجملی با اسب قره قیز مقام اول را کسب کرد و جواد آچاک با اسب ساوالون و عبدالرحیم آرامیده با اسب خان جهان به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسب‌های دوران، آرای و مهگزین به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند.

گفتنی است؛ هفته دوم مسابقات کورس اسب‌دوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۵ تیرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها به مدت پنج هفته ادامه دارد و با هدف افزایش امنیت و حفظ جان چابکسواران، دو دستگاه آمبولانس در مجموعه سوارکاری شهرستان بندرترکمن مستقر هستند.

مسابقات کورس اسب‌دوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند