به گزارش خبرگزاری برنا، مهندس" ابراهیم مبارک قدم" مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: هم اکنون 5357 واحد مسکن مهر در قالب 212 پروژه در شهرهای گرگان، آق قلا، علی آبادکتول،آزادشهر، بندرترکمن،کردکوی،کلاله،مینودشت و گنبدکاووس با برخورداری از تسهیلات کم بهره ساخته شده و یا در حال ساخت است که متقاضیان می توانند تا پایان شهریورماه سال جاری با مراجعه به ادارات راه و شهرسازی این شهرستان ها و انجام مراحل ثبت نام و تکمیل آورده سهم متقاضی، از این واحدها بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی قابل واگذاری استان در بخش های خودمالکین، اجاره داری 99 ساله و تفاهم نامه سه جانبه است، گفت: متقاضیان برای دریافت فهرست کامل این واحدها می توانند به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان به آدرسWWW.golestanrud.ir  مراجعه کرده و از تعداد، درصد پیشرفت فیزیکی و آدرس دقیق پروژه و مبلغ تقریبی آورده متقاضیان به همراه فرم تقاضای ثبت نام مطلع شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اظهارکرد: در خصوص پروژه های سه جانبه افتتاح حساب به نام متقاضی در بانک عامل و پرداخت بخشی از سهم آورده خود به صورت نقدی ظرف مدت هفت روز از تاریخ اعلام و پرداخت مابقی آن در موعد مقرر با رعایت قوانین و مقررات مربوطه الزامی است.

وی ادامه داد: در پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد مبلغ آورده اولیه متقاضی متناسب با پیشرفت فیزیکی واحد خواهد بود.

مبارک قدم متذکر شد: قیمت نهایی واحدهای پروژه های سه جانبه نیز براساس قیمت تمام شده و مطابق با دستورالعمل های مرتبط در نقاط مختلف اعلام می شود.

این مقام اجرایی گلستان، به همراه داشتن اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و کپی آن و تکمیل فرم تقاضای ثبت نام متقاضیان و در صورت انتخاب از پروژه های تعاونی ها معرفی نامه از شرکت تعاونی پس از تایید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر واریز وجه مورد نظر توسط متقاضی را هنگام ثبت نام الزامی دانست.

ساخت 52 هزار و 244 واحد مسکن مهر در استان گلستان تعهد شده بود که با افتتاح  42 هزار و 610 واحد از ابتدا تا پایان سال 94، بالغ بر 82 درصد تعهدات انجام شده است.