به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد دادر رئیس کانون کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از سال ۸۵ تا کنون۱۰ دوره جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر در استان گلستان برگزار شده که امسال یازدهمین دوره آن برگزار می شود.

رئیس کانون کار آفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تشکیل کانون های کار آفرین استان را یکی از مهمترین دستاوردهای این جشنواره عنوان کرد و گفت: طی یک سالی که از تاسیس این کانون می گذرد ۱۰۰ نفر به عضویت کانون کارآفرینان درآمده اند و ما بعد از تشکیل کانون به دنبال تشکیل سازمان کارآفرینان هستیم.

دادر تصریح کرد: در طول این ۱۰ دوره در بین ۳۰ استان کشور تعداد سه هزار کار آفرین برتر استانی و ۱۲۰ کار آفرین برتر ملی انتخاب شده است.

وی از برگزاری جشنواره ملی کارآفرینی در آذر ماه سال جاری خبر داد و افزود: هر ساله اواخر آبان ماه به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی جشنواره کارآفرینان برتر استان برگزار می شود و امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده جشنواره استانی در هفته آخر آبان ماه برگزار می شود.

رئیس کانون کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری را از اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور، انتخاب و معرفی آنان به آحاد جامعه خصوصا جوانان به عنوان الگو، هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه کشور، حمایت معنوی از کارآفرینان برای ایجاد کسب و کار جدید، رشد اعتماد به نفس و خود باوری در جوانان، ایجاد فضای تعامل و همکاری در میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی مانند کشاورزی، صنعت و خدمات از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می شود.

دادرافزود: کلیه کارآفرینان و کار فرمایان می توانند تا ۱۵ مرداد ماه سال جاری با مراجعه به سامانه مربوطه اطلاعات خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه  تا کنون ۹۵ کارآفرین در این سامانه ثبت نام کرده اند، یادآور شد: در سال ۹۴، تعداد ۲۰۰ نفر در سامانه ثبت نام کردند که ا بین آن ها ۹ نفر به عنوان کار آفرین برتر شناخته شدند.