به گزارش خبرگزاری برنا ، امانگلدی ضمیر فرماندار گمیشان ،در جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان گفت: متوسط سن ازدواج پسران در گمیشان 26/3 سال و در دختران 23/7 سال است که هرچند نسبت به میانگین سن ازدواج در کشور رقم مناسبی است ولی لازم است با توجه به بافت سنتی شهر با فرهنگ سازی ازدواج های آسان و کم هزینه از بالا رفتن سن ازدواج جوانان و معضلات ناشی از آن پیشگیری کنیم .

فرماندار گمیشان در ادامه افزود: درآخرین آمارها در گمیشان از هر 14 ازدواج تنها یک ازدواج به طلاق ختم شده است که نسبت به آمار کشوری در وضعیت مناسبی هستیم وباید با احساس مسئولیت بیشتر تلاش کنیم باز هم این آمار را تا حد ممکن کاهش دهیم .

ضمیر با اشاره به زندگی آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ص) افزود : روز ازدواج این دو سلاله پاک خاندان عصمت و طهارت (روز ملی ازدواج) زمان بسیار مناسبی برای تبلیغ ازدواج آسان است و باید از همه ظرفیت های خیرین ، نهادها و ادارات برای فرهنگ سازی ازدواج آسان در این روز تلاش شود.

فرماندار گمیشان درادامه تاکید کرد: ادغام شدن اداره ورزش و جوانان نباید باعث غفلت مسئولیت در قبال جوانان شود و باید تمام دغدغه های جوانان از قبیل مسائل اجتماعی ، فرهنگی و اشتغال و اوقات فراقت جوانان به طور جدی از سوی مسئولین مربوطه پیگیری و با برنامه ریزی صحیح و هدفمند انجام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای دسته جمعی برای جوانان شهر در بازدید از ظرفیت های اشتغالزایی و گردشگری شهرستان از جمله سایت میگو و تالاب و طرح های موفق اقتصاد مقاومتی می تواند در هدایت جوانان در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد و باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد .