به گزارش  خبرگزاری برنا؛ امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز و بخش‌هایی از استان کرمان، یزد و شمال شرق فارس رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.
وی افزود: بنابر نقشه‌های هواشناسی طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در نقاط مستعد تگرگ انتظار می‌رود.
نقشینه از استمرار بارش باران خبر داد و گفت: روز پنج شنبه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از استان فارس و کرمان بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو آرام است، بیان کرد: از بعدازظهر فردا تا بعدازظهر چهارشنبه روی دامنه‌های البرز واقع در استان‌های شمال تهران، البرز، مازندران و شرق سمنان رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: با توجه به شدت بارش تا روز چهارشنبه در برخی استان‌ها توصیه می‌شود که افراد از اتراق و توقف در حاشیه رودخانه و دره‌ها خودداری کنند، ضمن آنکه به سبب وجود صاعقه و تگرگ از کوهنوردی در مناطق مرتفع اجتناب شود.
به گفته نقشینه، طی سه روز آینده در مناطق شرق کشور بویژه زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی  گفت: طی روز‌های پنج شنبه و جمعه تهران گرم خواهد بود و انتظار می‌رود ناپایداری‌های جو در ارتفاعات استان تا بعدازظهر چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
وی در پایان بیشینه دمای امروز تهران را ۲۸ درجه و سه شنبه ۲۹ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: روز جمعه بیشینه دمای تهران به ۳۳ درجه سانتی گراد می‌رسد، ضمن آنکه کمینه فردا صبح دمای مهرآباد ۱۹ درجه و شمیرانات ۱۸ درجه سانتی گراد است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: