به گزارش خبرگزاری برنا؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۳۳۵ هزار و ۷۷۵ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت تهیه و به آزمایشگاه‌های تشخیصی در سطح استان ارسال شده است که از این تعداد، ۷۲ هزار و ۲۳۱ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

علی اکبری با اعلام اینکه هم اکنون یک هزار و ۸۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۱۷۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

این مقام مسئول در دانشگاه، افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ هم استانی دیگر به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان ناشی از کرونا ویروس در فارس به هزار و ۲۲۲ نفر رسیده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۶۳ هزار و ۲۰۲ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس تاکید کرد: استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از تردد‌های غیرضروری، برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس ضرورت دارد.

اکبری با بیان اینکه باید با رعایت دستورات بهداشتی در برابر بیماری کووید۱۹، به مجموعه سلامت کمک کنیم ابراز امیدواری کرد تا به لطف خداوند متعال و مشارکت مردم و تلاش بی وقفه کادر بهداشت و درمان، این ویروس منحوس مهار شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: