به گزارش برنا؛ نویسنده مقاله یادآوری کرد که داروی روسی واکسنی است که بر اساس آدنو ویروس ساخته شده است، یعنی از آدنو ویروس ساخته شده به عنوان مکانیزمی برای انتقال کد ژنتیکی پروتئین سنبله سارس-کوو-۲ به سلولهای انسانی استفاده می کند.

علاوه بر این، بر خلاف واکسن های آسترازنکا و جانسون ان جانسون، اسپوتنیک وی از آدنو ویروس های مختلف استفاده می کند.

همانطور که دیمیتری کولیش محقق بیوتکنولوژی از اسکولکووا توضیح داد: این دو آدنو ویروس روش های مختلفی برای ورود مواد ژنتیکی خود به سلول میزبان دارند و این احتمال موفقیت موفقیت انتقال ماده ژنتیکی ویروسی را افزایش می دهد.بر اساس بیانیه مطبوعاتی آوریل از موسسه گامالیا، داده های مربوط به ۳.۸ میلیون روس واکسینه شده با دو دوز نیز به ۹۷.۶ درصد اثربخشی اشاره دارد.

براساس وزارت بهداشت امارات، که به داده های مربوط به ۸۱ هزار ساکن که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند استناد می کند، اثربخشی داروی روسی ۹۷.۸ درصد در جلوگیری از کووید-۱۹ علامت دار و ۱۰۰ درصد در پیشگیری از بیماری های جدی است.

وزارت بهداشت آرژانتین گزارش داد، که یک بار مصرف اسپوتنیک لایت، عفونت های علامتی را تا ۷۸,۶ درصد و تعداد بستری شدن در بیمارستان ها را تا ۸۷,۶ درصد کاهش می دهد. داده ها براساس مطالعه ۴۰.۴ هزار واکسینه شده و ۱۴۶.۲ هزار شهروند واکسینه نشده از ۶۰ تا ۷۹ سال است.

پیش از این، کریل دیمیتریف مدیر کل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، گفته بود که تحقیقات اثرات جانبی جدیدی را در استفاده از اسپوتنیک وی نشان نداد.

به گفته وی، داروی روسی نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز "نتایج درخشان" نشان داد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: