به گزارش برنا؛ شکرالله سلمان زاده گفت: همایش ملی ره‌آورد خدمت توسط وزارت بهداشت در راستای تزریق یکصد میلیون دوز واکسن کرونا به مردم کشور برگزار شد.

وی اضافه کرد: این روزها شاهد هستیم که هیچکدام از شهرهای کشور در وضعیت قرمز قرار ندارند و این اتفاق خوب شامل شهرهای جنوب غرب خوزستان هم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه موارد بستری در حوزه فعالیت این دانشگاه نیز به حداقل رسیده گفت: یکی از دلایل اصلی شرایط خوب کنونی، تزریق واکسن است.

وی بیان کرد: با توجه به سویه جدید کرونا که در یکی از کشورهای منطقه نیز گزارش شده امید است که مردم ترغیب بیشتری برای تزریق واکسن داشته باشند و گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی نیز حاکی از آن است که افرادی که واکسن را تزریق کرده باشند کمتر به این سویه تازه مبتلا شده‌اند.

سلمان‌زاده با اشاره به اینکه باید تعداد تزریق دوز واکسن‌ ها را در منطقه را با کار فرهنگی افزایش بدهیم، عنوان کرد: در کنار افزایش آمار تزریق نیز لازم است با حمایت فرمانداران و همکاری بنادر، گمرکات و پایانه‌های مرزی و مسافری برای جلوگیری از ورود سویه جدید از مرزهای آبی و زمینی به صورت ویژه مراقبت کنیم و غربالگری در این مرزها را جدی بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: وظیفه اصلی ما صیانت از سلامت شهروندان است و با توجه به موقعیت خاص منطقه و مبادی ورودی زیادی که دارد باید در شرایط کنونی نظارت و پیگیری‌ها در این مبادی تشدید شوند.

انتهای پیام

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: