به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ مهرداد بائوج لاهوتی ، رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات برخی چهره ها مبنی بر این که بوی نامطبوع تهران مربوط به زباله های تهران است که در ماه های اخیر مدیریت صحیحی درباره جمع آوری آن ها صورت نگرفته است، گفت :به احتمال قوی بوی نامطبوع روزهای اخیر در تهران از فاضلاب شهری بوده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود : قوی ترین احتمال درباره بوی نامطبوع 

به فاضلاب های شهر تهران است که متاسفانه توجه جدی و نظارتی بر روی آن ها نیست .

وی تاکید کرد :  سازمان محیط زیست  و شهرداری باید با کار کارشناسی دقیقی نتیجه نهایی این موضوع را پیدا و مردم را در جریان قرار دهند.

لاهوتی در پاسخ به این سوال که برخی منشاء این بوع را محل دفن زباله کهریزک اعلام کرده اند ، گفت : سال های اخیر همواره زباله ها در تهران به صورت غیراصولی دفن می شده است و هرگز چنین اتفاقی نیز رخ نداده است.

وی تصریح کرد : به نظر بنده نمی تواند بین بوی نامطبوع در تهران و موضوع زباله ها ارتباطی باشد ، درباره برخی مسائل مثل فاضلاب پلاسکو و یا این دست از موارد نمی توان با قطعیت موضوع را رد کرد اما مساله زباله ها در تهران نمی تواند عامل چنین بویی شوند.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس خاطر نشان کرد : این بو در مناطق مرکزی و شمال تهران احساس شده است و نمی تواند ارتباط به موضوع زباله داشته باشد و شواهد موضوع فاضلاب را بیشتر تایید می کند.