به گزارش  خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ مدیر کل کمیته امداد استان  خراسان جنوبی گفت: هم‌اکنون ۱۱۸ هزار و ۸۷۸ مشترک صندوق صدقات در استان وجود دارد و مردم نیکوکار خراسان جنوبی میانگین در ماه با پرداخت بیش از ۳۹۱ میلیون تومان صدقه به نیازمندان کمک می کنند.

سلم آبادی افزود: مردم استان در ۹ ماه گذشته، سه میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان صدقه برای احیا و ترویج سنت‌های حسنه و کمک به  نیازمندان پرداخت کردند.

او گفت: کمیته امداد با شناسایی و بررسی مشکلات خانوارهای زیر پوشش، اطلاعات دقیقی از نیازمندی‌های مددجویان فراهم کرده که صدقات جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های مختلفی از جمله خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج و مسکن مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به توسعه روش‌های نوین برای پرداخت صدقات اشاره کرد و افزود: مردم استان می‌توانند با استفاده از گوشی تلفن همراه و شماره‌ گیری #۰۵۶*۸۸۷۷*، ارسال یک پیام بدون متن به سر شماره ۸۸۷۷ و یا شماره‌ گیری تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به نیازمندان اهدا کنند.

سلم آبادی با اشاره به پرداخت صدقه به روش الکترونیکی گفت: کاهش هزینه‌های جمع‌آوری، سرعت در انتقال وجوه و پیشگیری از سرقت صندوق از سوی سارقان از مزیت‌های پرداخت صدقه با روش الکترونیکی است و مشترکان می‌توانند با تلفن همراه و اپلیکیشن اپ صدقات خود را برای کمک به نیازمندان واریز کنند.