به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمنان با دستور گزارش توسط مشاور ترافیکی شهرداری در خصوص مطالعات تغییر جهت ترافیک خیابان های شهیدرجایی، طالقانی، و هسته مرکزی شهر سمنان برگزار شد.
در این جلسه سید عباس دانایی فرماندار سمنان با اشاره به در دستور کار قرار داشتن ساماندهی وضعیت ترافیک هسته شهر سمنان در مناطق خیابان امام،ابوذر،خیابان طالقانی ،بلوار قدس ،مشاهیر و سعدی و میدان ارگ ،از انتخاب دو سناریو از دوازده سناریوی معرفی شده توسط مشاور ترافیک برای شهر سمنان خبر داد. 
وی کاهش بار ترافیک و استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود در سطح شهر از جمله پارکینگهای عمومی و احیا مراکز گردشگری و اماکن تاریخی را از نکات حائز اهمیت برای این طرح عنوان نمود و بر لزوم فرهنگ سازی مدیریت سفر از سوی کلیه همشهریان در تردد سطح شهر تاکید نمود و افزود براین اساس بیشتر مراکز عمده مراجعه شهروندان مانند بازارها و مراکز خرید، نقاط تاریخی و قدیمی شهر(با هدف حفظ میراث فرهنگی) در دستور کار می باشد.
فرماندار و رئیس شورای ترافیک شهرستان با اشاره به بررسی مشکلات ترافیکی شهر سمنان فرهنگ سازی ترافیکی و رانندگی مهمترین نیاز و عامل برای کاهش مشکلات حوزه و نقل و ترافیک و تراکم خودرویی سمنان است افزود این اقدامات می تواند گامی درجهت کم کردن بار ترافیکی شهر باشد.
دانایی خیابان های طالقانی،خیابان امام و شیخ علاالدوله را از جمله مسیرهای پرتردد سطح عنوان و بر لزوم ارائه طرح روان سازی ترافیکی از سوی مشاور تاکید نمود و افزود تاثیرات ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی مدنظر و مورد توجه قرار می گیرد.
در این جلسه در خصوص بررسی حجم ترافیک خیابان های سطح شهر،معابر و پارکینگ بحث و تبادل نظر شد .