به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛«مهدی جمالی» در دیدار با فرماندار، شهردار و موثران شهرستان سرخه تاکید کرد: این خانه تاریخی تا دو ماه آینده باید آماده بهره برداری باشد.

وی خواستار مشارکت فرمانداری و شهرداری در مرمت و نگهداری از آثار تاریخی شهرستان سرخه شد و گفت: سنگفرش محوطه بیرونی خانه حشمت اللشکر، مرمت فاز دوم این خانه با همکاری شهرداری سرخه در دستور کار است و باید زیرساختهای لازم برای جذب گردشگر در سرخه فراهم شود.

جمالی با اشاره به اینکه  ایجاد اقامتگاههای بوم گردی در روستاهای اطراف سرخه در دست مطالعه است، افزود: رونق صنایع دستی و حمایت از کارگاههای صنایع دستی نیز در دستور کار است.

فرماندار شهرستان سرخه نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی­ها و جاذبه­های گردشگری شهرستان سرخه گفت: آبگرم، تلخاب، زایرسراها، امامزاده ها، مناطق بکر کویری و روستاهای شهرستان سرخه دارای قابلیت جذب گردشگر هستند.

«علی محمد مویدی زاده» با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذار برای ساخت هتل در این شهرستان در دست اقدام است، افزود: صنعت گردشگری، زمینه ساز افزایش درآمدزایی در استان و شهرستان سرخه است.

وی خواستار توجه ویژه به روستای بیابانک شد و گفت: این روستا، پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارد.

در این جلسه موضوع جانمایی برای ایجاد مجتمع گردشگری چند منظوره در شهرستان سرخه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خانه حشمت اللشکر حدوداً در مرکز شهر سرخه واقع شده و متعلق به دوره قاجاراست. از آنجایی که این بنا خصوصی و مالک اصلی آن حاج حشمت خان پیوندی (حاکم وقت منطقه ) بوده، به همین جهت به خانه حاج حشمت معروف شده است و این بنا نماد معماری مناطق کویری است.

بادگیرهای دوقلوبرفراز این بنا با تزئیناتی ناب، از نمادهای شهر سرخه است.