به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حبیب الله غفوری در راهپیمایی 22 بهمن یزد اظهار داشت: چهل سال است این ملت کمر خود را بسته که انقلاب اسلامی را تا ظهور امام زمان (عج) ادامه دهد چون ایمان دارد که این انقلاب زمینه ساز ظهور است.

قائم مقام رئیس حوزه‌های علمیه کشور افزود: ملت ایران در این 40 ساله با انواع دشمنی‌های استکبار روبرو شد اما یک بار تردید نکرد چون که پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان این ملت شاید ندانند که چقدر سطح بصیرت این ملت بالاست گفت: استکبار در توطئه‌های مختلف پیش از انقلاب تا پیروزی و پس از انقلاب جنایت‌های بسیاری علیه ملت ایران انجام دادند و تعداد زیادی از مردم مظلوم ایران را به شهادت رساندند.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد خاطرنشان کرد: پس از انقلاب هم دشمنان انقلاب سخت‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران تصویب و اجرا کردند.

غفوری با تاکید بر اینکه ملت ایران تمام توطئه‌ها، جنایت‌ها و ظلم‌های استکبار علیه خود را همیشه به یاد دارد گفت: اقتصاد ایران در زمان طاغوت و به دست استکبار جهانی نابود شده بود و فرهنگ ایران هم در حال نابودی بود.

قائم مقام رئیس حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: با این وجود این ملت پس از پیروزی انقلاب روی پای خود ایستاد و بدون اینکه هیچ نیازی به استکبار داشته باشد دوباره اقتصاد خود را احیا کردند و فرهنگ خود را بهبود بخشیدند.

وی تصریح کرد: در ایام جنگ ملت ایران زیر باران آتش دشمنان تا دندان مسلح ایستادند و زمینه خود کفایی کشور را در عرصه‌های نظامی و دفاعی فراهم کردند و ایران را امروز به یکی از قدرت‌های بزرگ جهان تبدیل کردند.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد افزود: دشمن بداند این ملت تا آباد کردن کشورش و تا زمانی که دشمنان را به صورت کامل سر جایشان بنشاند و توطئه‌های آنها را خنثی کرده و حقانیت خودش را بر همه دشمنانش ثابت کند، یک لحظه از پا نمی‌نشیند.

غفوری عنوان کرد: این حرف مردم ماست که دشمن هرآنچه توطئه دارد انجام دهد ولی نمی‌تواند ذره‌ای از اعتقادات و ایمان و پایبندی ملت ایران به ارزش‌ها را بگیرد.

قائم مقام رئیس حوزه‌های علمیه کشور خطاب به مسئولان کشور در قوای مختلف گفت: این ملت از زحمات شما تقدیر می‌کنند ولی این ملت شایسته تلاش و کوششی بیش از آن است که تا به حال انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در تمام عرصه‌ها باید تلاش مسئولان بیشتر شود چرا که استحقاق این ملت تلاش و کوششی مجاهدانه است نه در شرایطی عادی و معمولی به همین دلیل انتظار این است که مسئولان شرایط تحریم را درک کنند و همانند فرماندهان دوران دفاع مقدس، مثل شهید خرازی‌ها و همت‌ها و باکری‌ها، مجاهدانه برای خدمت به مردم تلاش کنند.