به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛محمد قوسی، معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه کمیته امداد در طرح اکرام ایتام تلاش کرده با جذب حامیان جدید، فرزندان یتیم و محسنین را در سرفصل‌های بهبود وضعیت معیشتی، درمانی و تحصیلی تقویت کند افزود: سرانه دریافتی هر یتیم در استان سمنان بیش از ۳۰۰ هزار تومان و بیشتر از میانگین کشوری  است.

وی بابیان اینکه در ده‌ماهه امسال حامیان استان سمنان شش میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان به فرزندان خود در طرح محسنین و ایتام کمک کردند تصریح کرد: این رقم در سال گذشته چهار میلیارد ۴۱۷ میلیون تومان بود که بر این اساس کمک حامیان به فرزندان معنوی خود با رشد ۵۳ درصدی  همراه شد.

محمد قوسی از  ۲۹۱۱ حامی در طرح محسنین خبر داد و گفت: طرح محسنین فرزندانی هستند که به علت ناتوانی پدر خانواده در تأمین مایحتاج زندگی به دلیل ازکارافتادگی، زندانی و دلایل دیگر  ماهانه ۷۰ هزار تومان نقدی و غیر نقدی دریافت می‌کنند که تعداد کودکان این طرح در استان سمنان به بیش از به هزار و ۹۷۲ نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه چتر حمایتی ۵۲۲۸ حامی بر سر ۹۶۰ نفر از یتیمان استان سمنان است افزود: هر یتیم در طرح اکرام ایتام بیش از ۲۵۰ هزار تومان نقدی و ۶۰ هزار تومان غیر نقدی دریافت می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تصریح کرد: افراد می‌توانند با انتخاب یک خانواده مورد نظر ماهیانه حمایت‌های خود را برای کمک خود در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین داشته باشند.