به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، علی علیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد اظهار داشت: در گردنه‌های استان به ویژه گردنه علی آباد محور شیراز و گردنه‌های سخوید، منشاد و سعید آباد بارش برف بسیار خوبی داشتیم و به اصطلاح شاهد سنگینی بارش بودیم.

علیخانی با بیان اینکه ارتفاع بارش برف در این گردنه‌ها بین 15 تا 35 سانتی‌متر شده است گفت: همکاران ما با همکاری پلیس راهور استان نسبت به سرکشی محورها اقدام کردند و با انجام برفروبی و اقدامات مربوطه در جلوگیری از بسته شدن راه‌ها تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمامی محورهای استان باز و تردد در تمامی نقاط در حال انجام است، از رانندگان درخواست کرد با توجه به علایم ایمنی، در تردد خود نهایت دقت را داشته باشند و در ادامه  تصریح کرد: به همراه داشتن وسایل کمکی از جمله زنجیر چرخ،  در این لحظات به شدت مورد نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد به شیب خوب جاده‌های استان اشاره کرد و گفت: به علت وجود این شیب آب گرفتگی مانند شهرها در جاده‌ها وجود ندارد.

علیخانی درباره تصادفات به علت بارش‌های دیشب و امروز در سطح جاده‌های استان هم گفت: حادثه‌ خاصی در این مدت گزارش نشده است.