به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت روز پنجشنبه گفت: جشنواره موسیقی فجر برای اولین بار در این استان از روز جمعه در مجتمع فرهنگی و هنری کومش سمنان آغاز به کار می کند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره گروه های موسیقی از تهران و استان در مدت هشت شب اجرای برنامه دارند اظهار داشت: سه گروه از گروه های شرکت کننده از تهران هستند و بقیه نوازندگان و گروه های موسیقی استان سمنان در این جشنواره به اجرای برنامه می پردازند.

فضیلت ادامه داد: در این جشنواره که تا سوم اسفند در دو سالن تئاتر شهر و هلال احمر سمنان برگزار خواهد شد گروه های شرکت کننده در ساعات ٢٠ و ٢١ اجرای برنامه خواهند داشت.

وی گفت: طبق برنامه در اولین روز این جشنواره جمعه شب برنامه دو نوازی کمانچه دودوک از ساعت ٢٠ توسط حسام الدین ایلانلو در تئاتر شهر سمنان برگزار می شود.

فضیلت، برنامه "کهک میان" از همایون مجدزاده و گروه سروآرنگ به سرپرستی منصور برهانی را از برنامه های دوم و سوم و در روزهای یکشنبه بیست و هشتم بهمن و دوشنبه بیست و نهم بهمن از ساعت ٢٠ در سالن تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش بیان کرد.

وی در ادامه به اجرای برنامه دونوازی پیانو و ویولون توسط شاهرخ شکوهی در روز سه شنبه سی ام بهمن در تئاتر شهر سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: گروه رستاک به رهبری سیامک سپهری نیز در روز چهارشنبه اول اسفند ماه و از ساعت ٢١ در سالن هلال احمر اجرای برنامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سه برنامه بعدی این جشنواره را در روزهای پنجشنبه و جمعه و شامل "سائینه" توسط وصال صالحیان، دونوازی سنتور تمبک امیر رحمانیان و "تبلاج" یدالله مصمم بیان کرد و گفت: این سه برنامه نیز به ترتیب در ساعات ٢٠، ٢١ و ٢٠ در سالن تئاتر شهر سمنان برگزار خواهد شد.