خراسان جنوبی، مدیر سازمان تعاونی روستایی خراسان جنوبی گفت: بیش از 350 تن سیب و 550 تن پرتقال با قیمت مصوب به تدریج تا پایان تعطیلات نوروزی در 160 مرکز، توزیع می شود.

قربانی با اشاره به اینکه این میوه ها با قیمت مصوب و 10 تا 20 درصد پایین تر از بازار توزیع می شود، گفت: سیب با قیمت  5 هزار و 700 تومان و پرتقال تامسون 4 هزار تومان و والنسیا با قیمت 4 هزار 500 تومان به صورت سبدی عرضه می شود.

مدیر سازمان تعاونی روستایی خراسان جنوبی گفت: سیب ها از استانهای اصفهان و تهران، پرتقال والنسیا از جیرفت و تامسون از شمال تهیه شده است .

قربانی با بیان اینکه میوه شب عید در میادین، فروشگاه‌های زنجیره ای، فروشگاه‌های تعاونی استانی و شهرستانی توزیع می شود، افزود: با توجه به افزایش 40 درصدی توزیع  میوه ها نسبت به سال گذشته، مردم نگران تامین میوه در ایام تعطیلات نوروزی نباشند.

مدیر سازمان تعاونی روستایی خراسان جنوبی گفت: برای روز‌های پایانی سال ۳۰ هزار تن سیب درختی، ۴۰ هزار تن پرتقال تامسون شمال و والنسیای جنوب خریداری و به مقاصد ۳۲ گانه استان‌های کشور حمل شده و ده هزار تن سیب و پرتقال نیز به صورت ذخیره در سردخانه‌ها برای جبران هرگونه کمبود در استان‌های مختلف در نظر گرفته شده است.