به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛سردار "روح الامین قاسمی" در حاشیه رزمایش انتظامی ترافیکی نوروز 98 در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی به برنامه ریزی های منسجم پلیس برای تامین امنیت و آرامش خاطر مردم و مسافران اشاره و تصریح کرد: از ماه ها قبل در قالب نشست ها و جلسات متعدد و فعال کردن قرارگاه نوروزی امام علی(ع)، اقدامات این حوزه آغاز شده است.

سردار قاسمی از به کارگیری 5 هزار نیروی پلیس برای تامین نظم و انضباط ترافیکی همچنین امنیت عمومی استان سمنان خبرداد و گفت: پیشگیری از سوانح رانندگی در تعطیلات نوروز را با جدیت در دستور کار قرار داده ایم.

این مقام ارشد انتظامی استان به حضور فعال و موثر پلیس در نقاط مختلف برای تامین امنیت و پیشگیری از بروز جرایمی مانند سرقت نیز اشاره و به عموم شهروندانی که قصد سفر در این ایام را دارند توصیه کرد: نکات ایمنی و حفاظتی را رعایت و به هشدارهای پلیس توجه کنند.

وی با بیان این که در طرح نوروزی 50 ایستگاه سیار پلیس در نقاط مختلف استان برپامی شود افزود: علاوه بر این 300 تیم گشتی بر تردد محورهای مواصلاتی و امنیت مردم در نوروز نظارت دارند.

به گفته قاسمی، پلیس با  150 دستگاه دوربین هوشمند ثبت تخلفات رانندگی به صورت ثابت و سیار نیز ترافیک جاده ها در مدت اجرای طرح نوروزی را کنترل می کند.

فرمانده انتظامی استان سمنان ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم، شاهد نوروزی بدون حادثه ترافیکی و هر اتفاق تلخ و ناگوار باشیم و همه مردم در صحت، سلامت و امنیت کامل، روزهای خوب و خوشی را تجربه کنند.