به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی  «ابوالحسن میر جلیلی» مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از 2 هزار نفر گرفتار سیلاب راه های استان خبر داد وبیان کرد: این افراد در حسینه ها و مساجد و بقاع متبرکه اسکان داده شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی افزود: خوشبختانه با تدابیر پیش بینی شده و حرکت های خودجوش مرمی تاکنون خسارت سنگینی ناشی از سیل در استان گزارش نشده است.میرجلیلی  با بیان اینکه به دنبال وقوع سیلاب در اکثر نقاط استان نیروهای امدادی و عملیاتی به یک هزار حادثه دیده امدادرسانی کرده اند، گفت: همچنین با کمک نیروهای امدادی و عملیاتی 16 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی با اشاره به اینکه بر اثر بارش‌های اخیر 2 هزار نفر گرفتار در سیلاب و  در راه مانده در حسینیه‌ها، مساجد و بقاع متبرکه اسکان داده شدند، عنوان کرد: بارندگی های خوبی در استان شاهد بودیم به نحوی که  تاکنون 100 میلی متر باران گزارش شده که در استان بی سابقه بوده است.

 

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از آگرفتگی 91 منزل در استان نیز خبر داد و گفت: همچنین برق در سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه قطع شد که توسط نیروهای امدادی مرتفع شده و بقیه قطعی برق در روستاها در حال پیگیری است.