به گزارش خبرگزاری برنا ، امین شاکری رئیس کمیته علمی سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو در جمع خبرنگاران گفت: سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو که به میزبانی بیرجند در هتل سپهر به همت اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از 26 اردیبهشت لغایت 29 اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می شود. وی گفت: در این سه روز میهمان از 5 استان منطقه ای شرق کشور به بیرجند سفر خواهند کرد و در کلاس ها و ایده های نو، خلاقیت و چگونگی کارآفرینی و نحوه ایجاد شغل آشنا خواهند شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه سمینارها و جلسات گفت: داشتن دغدغه برای آینده ای هدفمند و رسیدن به رویاهایی که سال ها شخصیت جوان را شکل داده و نقطه سعادتی برایش بوده است. وی افزود: بارها در موردش انشاء نوشته و امید و شور زندگی را در دلش افروخته است.

وی با بیان اینکه شاید دغدغه های یک فرد جوان با دیگری متفاوت باشد گفت:  طی بررسی ها و گفتگوهایی که با جوانان داشته ایم نقطه مشترک همه این دغدغه و نگرانی ها، اشتغال بوده است.

 شاکری افزود: شاید کلمه اشتغال دربرگیرنده دو بخش از جوانان شود، یعنی بخش اول که شغل دارند و بخش دوم افرادی که شغل ندارند و بیکار هستند.

وی با تاکید براینکه بدون تردید، بیکاری و معضل اشتغال یکی از جدی ترین چالش های فعلی کشور بخصوص در طیف جوانان به شمار می رود تصریح کرد: چالشی که به اعتقاد برخی کارشناسان میل و علاقه جوانان به مشاغل پشت میز نشینی این عارضه را بیش از پیش تشدید کرده است و موجب بالا رفتن انتظارات و بی رغبتی به مشاغل یَدی از پیامدهای مدرک گرایی به شمار می رود.

وی دنیای امروز را «عصر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی» دانست و عنوان کرد: در این عصر ابداع و خلق محصولات و خدمات میسر نیست مگر توسط افراد کارآفرین که با استفاده از خلاقیت خود دست به نوآوری زده و با ایجاد تحول در سازمان ها و با تاسیس شرکت های نو این امر را محقق می سازند.

رئیس کمیته علمی سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو  اهمیت و نقش خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به جدی‌ دانست و یادآورشد: زندگی و تمدن انسان بدون خلاقیت و نوآوری هرگز قابل تصور نیست.  

شاکری تصریح کرد: ترویج و اشاعه مفهوم کارآفرینی، توجه به نقش مهم خلاقیت و نوآوری در کارآفرینی و مهم تر از همه تربیت افراد (به ویژه تحصیل کردگان) نوآور و کارآفرین برای ایجاد سازمان های کار آفرین در تمامی جوامع به خصوص جوامع درحال توسعه مانند ایران از اهمیت و ضرورت حیاتی برخوردار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چهارشنبه میهمانان سمینار موفقیت و کارآفرینی از کارخانه بزرگ کویرتایر بازدید خواهند کرد.