به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، عربشاهی فرماندار شهرستان زیرکوه از آخرین وضعیت بارندگی و خسارات به شهرستان خبر داد و بیان کرد: میزان بارندگی 72 ساعت گذشته در شهرستان زیرکوه به میزان 85.5 میلیمتر بوده است که خدا را شکر با این حجم بارش شهرستان زیرکوه دچار بحران خاصی نشده است .

وی همچنین عنوان داشت :بیشتر خسارات اعلام شده در حوزه های راه ,قنوات و باغات و زمین های کشاورزی اعلام شده است که بررسی تکمیلی برای میزان خسارت های ناشی از سیل به زمان بیشتری نیاز دارد که بررسی ها از امروز آغاز شده است. 

وی با اشاره به آبگیری تعدادی از بند های خاکی و سدها شهرستان افزود:شب گذشته بعلت احتمال سرریز شدن سد روستای اهل سنت نوده تصمیم گرفته شد که با توجه به شرایط  جوی و جمعیت 75 خانواری روستا  تخلیه شود و با همکاری دستگاههای زیربط با سرعت خوب اهالی روستا در شهر آبیز اسکان داده شدند و خدمات مورد نیاز به این عزیزان داده شد. 

فرماندار زیرکوه در تشریح خدمات ارائه شده در مدت این 72 ساعت گفت:حدود 30 بسته غذایی و 8 چادر ،32 موکت و پتو بین خانواده های آسیب دیده توزیع شده است و کمک رسانی به تعدادی از عشایر و محله های دامداری طی روز های گذشته انجام شده است .