رسولی مقدم فرماندار شهرستان سرایان ؛ طی بارندگی روزهای جاری درشهرستان  از همه امکانات و تجهیزاتی که موجودشهرستان خصوصاً تجهیزات بخش خصوصی و همکاری مردم استفاده شد تا همه اقدامات پیشگیرانه مانند بازگشایی و بازسازی مسیل رودها، تقویت دیوارهای ساحلی که لازم بود طی این چند روز انجام پذیرد.

وی ادامه داد: در اقدامات انجام شده اولویت حفظ جان مردم و پیشگیری از خسارات‌های جانی و در مراحل بعد جلوگیری از خسارت به اماکن مسکونی و عمومی، جلوگیری از خسارت به احشام و دام‌ها و کاهش خسارت به باغات و زمین‌های کشاورزی مد نظر قرار گرفت.

فرماندار سرایان با بیان اینکه در حال بررسی دقیق خسارات وارده هستیم، که البته به باغات، مزارع، زیرساخت‌های جاده‌ای، برخی منازل مسکونی آسیب وارد شده و تعدادی دام نیز تلف شده است.و همچنین ۱۰۰ درصد جاده‌های عشایری نیز از بین رفته است که البته برآورد و آمار دقیق بعد از احصا اعلام خواهد شد.

وی از مفقود شدن یک نفر در بخش‌های عشایری خبر داد و افزود: با اعزام تیم‌های امدادی و نیروی انتظامی و ناحیه بسیج پس از ۱۰ ساعت تلاش و پیگیری فرد مورد مذکور که از چوپانان محلی در کویر سه قلعه بود پیدا و در سلامت کامل به آغوش خانواده برگردانده شد.