به گزارش گروه استان های برنا؛ شهرام احمدی  با اعلام این خبر گفت: پیش از این حفاظت محیط زیست استان درجریان پایش های مستمر به این دو شهردار به علت عدم مدیریت مناسب پسماند اخطارهای لازم را داده و در مهلت قانونی هیچکدام درجهت رفع مشکل اقدامی انجام نداده بودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: با توجه به وضعیت توپوگرافی چهارمحال و بختیاری، شیب زمین و آب های روان، دفن سنتی و مکان یابی دفن زباله یکی از معضلات زیست محیطی این استان به شمار می رود،که اگر به خوبی مدیریت نشود سلامت مردم به خطر خواهد افتاد. وی افزود: از این رو توجه به بحث پسماند و مدیریت پسماند و دفن بهداشتی زباله به عنوان یک اولویت در بحث سلامت در استان مطرح است.

احمدی اذعان کرد: روزانه بیش از ۷۰۰ تن زباله در استان تولید می شود که به دلیل نبود کارخانه های بازیافت، کمپوست و اجرایی نشدن طرح های تفکیک از مبداء بخش زیادی از زباله ها به صورت سنتی دفن می شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: سلامت جامعه اولویت حفاظت محیط زیست استان است و با این جرایم برابر قانون و با قاطعیت برخورد می شود. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اضافه کرد: سال گذشته 24 شهرداری و دهیاری به دلیل تخطی از مدیریت پسماند به مراجع قضایی معرفی شدند.

گفتنی است، تولید زباله روزانه در استان حدود 725 تن و سرانه تولید زباله در استان به ازای هر نفر 700 گرم برآورد شده است.