به گزارش گروه استان های برنا؛ مجید نظری روز سه شنبه در جلسه پیگیری جذب اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در جمع شهرداران استان با اشاره به اینکه هیچکدام از ۴۰ شهر موجود استان توان درآمدزایی را ندارند، تاکید کرد: مدیریت جهادی و استفاده بهینه از منابع موجود بهترین هنر مسئولان خدمات رسان در امور شهری هستند.

به گفته وی، امسال فرایند مشارکت در عمران و توسعه شهری در دستورکار جدی دولت قرار دارد که باید دستگاه های خدمات رسان و شهرداری ها در این زمینه پیشرو باشند.

نظری اظهار داشت: شهرداری‌ها، کانون راهبری امور شهری هستند و بهترین راه حل برای عبور از مشکلات این دستگاه خدمات رسان، تقویت تعامل بین بخشی و مشارکت با بخش خصوصی است.

وی افزود: حوزه مدیریت شهری باید ارتباط هدفمند و برنامه محوری را با سایر بخش‌های اجرایی و مردمی داشته باشد و از ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه و عمران و زیباسازی مبلمان شهری به نحو شایسته بهره مند شوند.

نظری تاکید کرد: شهرداری‌ها باید به عنوان بازوان حمایتی و در راستای پیشبرد امور گام بردارند و با اعتبارات اندک، با مدیریت منسجم و کارآمد بهترین خدمات را ارائه کنند.

معاون هماهنگی مور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرداران باید کارکردی مؤثر دارند و به عنوان سربازان اقتصادی، نقش کلیدی در تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در این برهه زمان ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: تکمیل و به نتیجه رسیدن طرح‌های نیمه تمام شهری باید در اولویت امور شهرداری قرار گیرد و با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی پروژه جدید و هزینه بر تعریف نشود.

نظری افزود: طرح‌های مردم محور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و شهرداری‌ها مشارکت دادن مردمی را باید برجسته سازی و دستور کار اولویت طرح های عمرانی مدنظر داشته باشند.

به گفته وی، شهرداران فعال شهرهای استان باید به اموری مانند فضا سازی و آسفالت معابر که به اعتبارات کمتری نسبت به سایر طرح‌های سنگین عمرانی نیاز دارند، توجه بیشتری نشان دهند و برای بهبود منظر شهری، سطح رفاه و شادی در جامعه کمک کننده باشند.

به گفته نظری، در شرایط کنونی به مدیران جهادی‌، پاکدست و شجاع نیاز است و متولیان امور شهری نیز باید جسارت انجام کارهای بزرگ را داشته باشند و دستگاه‌های نظارتی برای تأمین منافع مردم این گونه مدیران را همراهی و یاری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیار: افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مسئولان باید با مدیریت صحیح، شفاف سازی و پاک دستی سعی کنند که خدمات مناسبی ارائه دهند.

در این جلسه بر جذب اعتبارات عمرانی سال ۹۷ دستگاه های اجرایی و شهردایریهای استان در زمان کوتا باقی مانده سال مالی تاکید و تبادل نظر شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: