به گزارش گروه استان های برنا؛ نورالله قنبری مسئول روابط عمومی اورژانس کهگیلویه و بویراحمد این حادثه در ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه بعد از ظهرروز گذشته به مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ یاسوج گزارش شد.

وی افزود: دو نفر (زن و شوهر) به علت سقوط در چاله برف و سرمای شدید و هیپوترمی جان خود را از دست دادند.

قنبری بیان کرد: به محض اعلام این خبر به مرکز ارتباطات یاسوج بلافاصله ۲ آمبولانس از شهر سی سخت و اورژانس جاده‌ای دشت بازار به محل حادثه اعزام شد.

مسئول روابط عمومی اورژانس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در جا‌هایی از گردنه بیژن تا حدود سه متر پوشیده از برف است، افزود: هر ۲ نفر به علت سرمای شدید در چاله برف و ریزش برف برروی آن‌ها دچار ایست قلبی شده بودند.

قنبری ابراز داشت: اطلاعات کسب شده حاکی است که بیش از نیم ساعت طول کشیده تا این زن و مرد از زیر برف توسط محیط بانان محیط زیست بیرون کشیده شوند.

وی گفت: این زن و شوهر توسط تکنسین‌های اورژانس احیای قلبی شدند، اما به علت افت شدید دمای بدن بدلیل سرمای زیاد قبل از تحویل دادن به تکنسین‌های اورژانس جان خود را از دست داده بودند و به درمانگاه سی سخت انتقال داده شدند.

بنابر گفته مردم محلی، مرد فوت شده یک روحانی بوده که با همسرش برای تفریح به گردنه بیژن واقع در شهرستان دنا رفته بودند که دچار حادثه شدند و جسد آن‌ها توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده دنا از گودال برفی بیرون کشیده شد و در میانه راه به اورژانس تحویل داده شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: