به گزارش گروه گوناگون خبرگزاری برنا؛ نیوتن در روز کریسمس سال 1642 بدنیا آمد،کسی انتظار نداشت که او زنده بماند،اما در نهایت به یک دانشمند بزرگ و انقلابی تبدیل شد. تئوری او در حرکت گرانش و قوانین جهان پیش گام بود.بعلاوه او یک فیزیک دان،منجم،یک ریاضی دان و یک خداشناس بود.

زندگی-نامه-نیوتن

کشف جالب نیوتن از افتادن یک سیب از درخت

صرف نظر از علاقه مندی او به علم تئوری گرانش او یکی از شناخته شده ترین ها در جهان میباشد.داستان ها بیان میکند که آیزاک نیوتن جوان در زیر یک درخت سیب نشسته بود و یک سیب از درختی که در این بخش در موردش توضیح خواهیم داد روی سرش افتاد پس از آن او چند لحظه کوتاهی آه گفت ،اما بلافاصله سکوت کرد و گرانش زمین را با افتادن سیب بر روی زمین کشف کرد.

از قرن هفدهم به بعد خانه او که در woolsthorpe واقع شده است،به جاذبه توریستی تبدیل شد. بازمانده های بسیاری از درخت سیب نیوتن وجود دارد، اما اصلی ترین آن بیشترین بازدید کننده ها را دارد.

درخت سیب نیوتن اکنون در چه وضعیست؟

همیشه افزایش این محبوبیت به نفع خود درخت نیست، چرا که باز دید کنندگان به ریشه های آن آسیب میرساندند و مجبور به کشیدن حصار به دور آن میشدند.تماشای این درخت هنوز هم لذت بخش است اما نمیتوان دوباره آن صحنه را ایجاد کرد و مانند نیوتن زیر درخت نشست.

درخت-نیوتن

درخت سیب در حیاط خانه نیوتن

قلمه های درخت سیب نیوتن در سراسر انگلیس و حتی فراتر از آن توزیع شده است که یک نمونه از آنها در باغ دانشکده فیزیک در دانشگاه یورک قرار دارد و دیگری در خارج از دروازه اصلی کالج کمبریج زیر اتاقی که نیوتن در آن زندگی میکرد و آنجا درس میخواند، کاشته شده است. شما همچنین میتوانید یکی از آنها را در موسس باریلوچ در آرژانتین پیدا کنید.

jpg

مطالب این بخش از صفحه گوناگون برنا صرفا جنبه سرگرمی دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: