به گزارش گروه گوناگون خبرگزاری برنا؛ طلاق و جدایی از همسر انقدرها هم راحت نیست بلکه باید مراحل قانونی و مسائل دیگری را طی کنید، این روند طبیعی است که در هر کشوری برای طلاق زوجین صورت می گیرد اما در کشور چین علاوه بر این مراحل یک مورد دیگر هم باید توسط طرفین تکمیل شود و آن هم آزمونی است که دادگاه برگزار می کند. دادگاه "ییبین" در چین برای صادر کردن حکم طلاق از زن و شوهر آزمون می گیرد ، آزمونی که انقدرها هم ساده نیست.
 
"وانگ شیو" قاضی دادگاه خانواده ی این منطقه از کشور چین بعد از نگرانی از آمار رو به رشد طلاق تصمیم به برگزاری آزمونی خاص و ابداعی گرفت ، آزمونی که اگر شرکت کنندگان آن در آزمون رد شوند می توانند طلاق بگیرند اما اگر نمره قبولی و خوبی در این آزمون بدست اورند اجازه طلاق به آنها داده نمی شود.
 
در این آزمون زن و شوهر باید امتحانی بر پایه ی لحظات و روزهای خوشی که در طول زندگی مشترک خود داشته اند آزمون دهند ، اگر نوشته های آنها حاکی از آن باشد که روزهای خوب بسیاری کنار هم سپری کرده اند یعنی نمره قبولی کسب کرده اند و فعلا اجازه طلاق ندارند اما اگر نوشته ها حاکی از روزهای نفرت و ناخوشایند باشد آنها می توانند از هم جدا شوند.
نمره معیار برای قبولی و ردی نمرات بالاتر و پایین تر از 60 است. 

مطالب این بخش از صفحه گوناگون برنا صرفا جنبه سرگرمی دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: