به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازاده  در شورای پدافند زیستی استان مرکزی افزود: همه کارکنان ملزم هستند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ادارات حضور داشته باشند و به خدمات دهی بپردازند.

وی اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا در هیچ شهری راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نمی‌شود و در شهرهای سفید و کم خطر استان در مصلی خنداب و جاورسیان به صورت نمادین همزمان با برگزاری نماز جمعه، روز جهانی قدس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

استاندار مرکزی گفت: امسال بعد از چهار دهه راهپیمایی روز جهانی قدس به علت شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود و در تهران نیز به صورت حرکت موتوری و حضور در خودرو به صورت نمادین و در مسیر کوتاه این روز یادآوری خواهد شد.

آقازاده افزود: نماز عید فطر نیز در مساجد با رعایت دستورالعمل بهداشتی و با ۲۵ تا ۳۰ درصد ظرفیت در شبستان‌ها اقامه خواهد شد.

وی اظهار داشت: مساجدی که دارای فضای باز هستند می‌توانند اقامه نماز عید فطر را در محیط باز برگزار کنند.

استاندار مرکزی گفت: فعالیت اماکن ورزشی هم بعد از ماه مبارک رمضان با تمرین تیم‌ها آغاز می‌شود و بعد از ۱۷ خرداد برخی تیم‌های ورزشی به شرط نبود تماشاچی، اجازه برگزاری مسابقه را دارند.

آقازاده افزود: فعالیت رستوران‌های استان مرکزی نیز بعد از تعطیلات عید فطر آغاز خواهد شد و هتل‌ها، خانه مسافرها، بوم‌گردی استان نیز به صورت محدود می‌توانند خدمات ارایه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: