به گزارش برنا از اراک ، سعید جعفری در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی، افزود: این فرصت برای استان مرکزی با انعقاد موافقت‌نامه تعرفه‌های ترجیحی با کشورهای اوراسیا برای تجارت خارجی فراهم شده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران سال گذشته عضو اتحادیه اوراسیا شده که شامل پنج کشور روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان و ارمنستان است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: برای خارج شدن از حالت تک بازاری، کشورهای اوراسیا ظرفیتی مطلوب برای توسعه در حوزه اقتصادی محسوب می‌شود.  

جعفری افزود: لازم است صادرکنندگان و تشکل‌های اقتصادی استان مرکزی با شیوه‌های  ارتباطات تجاری با کشورهای اوراسیا آشنا شوند و از این فرصت بهره کافی برده شود.

وی اظهار داشت:سازمان صنعت، معدن و تجارت استان می‌کوشد با تسهیلگری در حوزه صادرات از فرصت ایجاد شده در صادرات به کشورهای اوراسیا استفاده حداکثری را ببرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:  تکیه بر صادرات برای توسعه اقتصادی و تحرک بخشی به بازار آسیب دیده از ویروس کرونا  ضروری است و باید صادرات استان در بخش های مختلف فعال شود.

جعفری افزود: لازم است اقدامات لازم برای تسهیل در پایانه های صادراتی استان مرکزی از جمله گل و گیاهان زینتی و پسته به‌طور جدی پیگیری و این پایانه ها به مرحله بهره‌برداری برسند.

وی اظهار داشت: ۱۲ هزار تن پسته دپارسال ر استان برداشت شد که هشت هزار تن آن به ارزش ۶۵ میلیون دلار به خارج کشور صادر شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: