به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، در پیام محمدصادق معتمدیان به مناسبت هفته قوه قضاییه آمده است: هفتم تیرماه یادآور عروج مظلومانه‌ی مجاهد نستوه شهید آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادار انقلاب اسلامی است که در راستای تجلیل از معمار بزرگ دستگاه قضایی کشور، «روز قوه قضاییه» نامگذاری شده است.

وی اظهار داشت: قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ارکان مهم نظام سیاسی کشور، نقش بی‌بدیلی در پاسداری از ارزش‌های اجتماعی، کرامت انسانی، احیای حقوق عمومی، پیشگیری از وقوع جرم و اجرای قانون اساسی برعهده دارد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی در هر مقام و جایگاه، به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شده که علاوه بر تقویت شفاف‌سازی، موجبات بسط و تحکیم سرمایه اجتماعی و رضایت عمومی را بیش از پیش فراهم می‌آورد. 

وی افزود: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران وفادار انقلاب اسلامی، هفته قوه قضاییه را به مجموعه متعهد این قوه، رییس کل محترم دادگستری، دادستان محترم، قضات شریف، کارکنان و اعضای شوراهای حل اختلاف استان خراسان جنوبی که در امر حمایت از سرمایه‌گذاری و رونق تولید، پیشگیری از جرم و رسیدگی به دعاوی، تلاش‌های خالصانه‌ای داشته‌اند تبریک عرض نموده، موفقیت و تاییدات الهی در مسیر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای همه این عزیزان مسئلت دارم.

یکم تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: