به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، رشد صد درصدی داشته است.

وی بیان کرد: مهمترین بازده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، تثبیت اشتغال ۸۹۰ نفر بوده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی درخصوص ملاک تخصیص اعتبار به واحدهای متقاضی گفت: درخواست‌های مرتبط با واحدهای متقاضی بعد از طرح در کمیته تسهیلات و انجام بررسی‌های کارشناسی در فهرست دریافت تسهیلات قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری، بانک صنعت و معدن، شرکت شهرک‌های صنعتی و اتاق بازرگانی، اعضای کمیته تسهیلات استان هستند.

عابدی افزود: همچنین در راستای تخصیص یارانه سود کارمزد به واحدهای صنعتی موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷، مبلغ یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان در قالب کمک‌های فنی اعتباری به واحدهای صنعتی استان تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه این رقم به ۱۶ واحد صنعتی تخصیص یافته است گفت: ۹ واحد صنعتی کوچک، پنج واحد صنعتی متوسط و ۲ واحد صنعتی بزرگ استان از این تسهیلات برخوردار شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از پرداخت یارانه سود تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت و اظهار داشت: در این زمینه به برخی واحدهای صنعتی استان ۲ تا پنج درصد یارانه سود تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: رقم یارانه پرداختی به واحدهای صنعتی بزرگ ۲ درصد، واحدهای صنعتی متوسط سه درصد و واحدهای صنعتی کوچک پنج درصد بوده است.

عابدی از پرداخت ۲ درصد مازاد بر این رقم به واحدهای صنعتی که در ایام کرونا آسیب دیده‌اند نیز خبر داد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: ملاک‌های تخصیص یارانه به واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش ظرفیت تولید، تثبیت آمار تولید در سامانه بهین یاب و کمک به تأمین اقلام مورد نیاز استان در شرایط بیماری کرونا مدنظر قرار گرفته است.

داود شهرکی افزود: مسایل و مشکلات مربوط به واحدهای صنعتی مشکل‌دار بعد از طرح در جلسات کارشناسی، در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می‌گیرد و در راستای رفع معضلات موجود تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

وی بیان کرد: مصوبات اتخاذ شده در کارگروه استانی چنانچه اجرایی نشوند، موضوع برای بررسی نهایی به کارگروه ملی ابلاغ می‌شود.

در این نشست گزارشی از نحوه تخصیص یارانه به واحدهای تولیدی از محل کمک‌های فنی و اعتباری ارائه شد و مسائل و مشکلات چهار واحد تولیدی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: