به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،  بخشدار جلگه ماژان، که در سالروز یکسالگی انتصاب خود به عنوان بخشدار ماژان در جمع خبرنگاران سخن می گفت ، ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در یک سال گذشته در حوزه های مختلف، گفت:در یک سال اخیر اقدامات هوشمندانه استاندار خراسان جنوبی و پیگیری های موثر فرماندار شهرستان خوسف بخش جلگه ماژان را در مسیر توسعه قرار داده است.

 احمد درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه عملکرد بی نظیر استاندار خراسان جنوبی در حوزه های اقتصادی ، عمرانی، زیرساختی، اجتماعی و فرهنگی استان را از بن بست خارج و آینده بسیار روشنی را نوید می دهد، افزود: از سیاست ها و برنامه های کاری مهندس معتمدیان ، تلاش های بسیار ارزشمندی در شهرستان خوسف شروع و به اتمام رسیده که ماحصل آن افزایش امید اجتماعی و خوش بین کردن بیش از پیش مردم به نظام ، انقلاب و آینده کشور بوده است.

* سفر شهرستانی استاندار خراسان جنوبی نقطه عطفی در توسعه بخش ماژان بود. 

بخشدار جلگه ماژان ، به سفر دو روزه استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف و بخش جلگه ماژان اشاره کرد و ادامه داد: در این سفر که 35 مصوبه برای بخش مرکزی و 20 مصوبه برای بخش ماژان به تصویب رسید تقریباً بخش اعظمی از نیازمندی های شهرستان در حوزه های عمرانی و زیرساختی مورد توجه قرار گرفت که در حال حاضر به جز یک مصوبه در حوزه ورزش و جوانان، بقیه مصوبات یا تماماً اجرایی شده و یا در حال اجرا و اتمام است.

درمحمدی مقدم، سفر استاندار خراسان جنوبی به بخش جلگه ماژان را نقطه عطفی درتوسعه این بخش برشمرد و افزود: در این سفر مصوبات بسیار خوبی در حوزه های گازرسانی ، آبرسانی ، راه های مواصلاتی ، اینترنت و مخابرات ، آبخیزداری، کشاورزی ، ورزش و جوانان، برقرسانی و ایجاد  اشتغال به تصویب رسید که هر یک از آنها از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه و بخش بوده که با حمایت های بی دریغ و پیگیری های مجدانه فرماندار شهرستان خوسف بالغ بر 95 درصد آنها اجرایی و عملیاتی شده است.

* سفر مدیران کل استانی به بخش جلگه ماژان ، گره گشای بسیاری از مشکلات است.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان، به سفرهای شهرستانی مدیران کل به این بخش اشاره کرد و افزود: همانگونه که استاندار خراسان جنوبی به دنبال حضور مقامات کشوری در استان است ، حضور مدیران کل در بخش جلگه ماژان نیز به عنوان یک برنامه محوری در یکسال اخیر در دستور کار قرار گرفت.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه در یک سال اخیر 21 نفر از مدیران کل استانی در سفرهای یک روزه در این بخش حضور یافتند، افزود: در این سفرها علاوه بر حضور مدیران کل در روستاها و در بین مردم، مصوبات بسیار خوبی نیز به تصویب رسید که اجرایی شدن آنها به عنوان یک اقدام مهم در دستور کار قرار داشته و این روند در ادامه نیز دنبال خواهد شد ، چرا که دارای آثار و برکات بسیار مناسبی است.

* نهضت گازرسانی در بخش جلگه ماژان شروع شده است.

بخشدار جلگه ماژان، گازرسانی به روستاهای ماژان را یکی از مهمترین مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به بخش ماژان دانست و افزود: در یکسال اخیر بالغ بر 50 روستا در دو دهستان ماژان و براکوه گازرسانی شده و عملیات اجرایی گازرسانی به 14 روستای دهستان قلعه زری نیز آغاز شده که امید است تا هفته دولت سال اجاری این روستاها از نعمت گاز برخوردار شوند.

درمحمدی مقدم ، گازرسانی به بخش را از جمله مهمترین مطالبات مردمی در این بخش دانست و گفت: خوشبختانه امروز این مهم نیز محقق شده و به سرعت پیشرفت این مسیر ادامه دارد.

* توسعه راه های فرعی و روستایی چند برابر میانگین سال های گذشته.

بخشدار جلگه ماژان، به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه ها و محورهای مواصلاتی در بخش جلگه ماژان اشاره کرد وافزود: یکی دیگر از مصوبات بسیار مهم سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف بهسازی ، ترمیم ، روکش و آسفالت چندین محور ارتباطی در روستاهای بخش است که باتوجه به عقب ماندگی های تاریخی که در این حوزه وجود داشت این امر به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و رضایتمندی بسیار زیادی را نیز به دنبال داشت.

درمحمدی مقدم ، 20 کیلومتر روکش محور ارتباطی ماژان به قلعه زری را از جمله مهمترین این مصوبات دانست و افزود: آسفالت مسیر ارتباطی روستای قوریان، آسفالت مسیر ارتباطی روستای پیرود ، آسفالت راه ارتباطی عیلکی به روبیات و آسفالت مسیر ارتباطی سلم آباد به ماژان از دیگر مصوبات در این بخش است که قسمتی از آنها افتتاح و به بهره برداری رسیده و بخش دیگری نیز در دست اقدام است.

بخشدار جلگه ماژان ، آسفالت راه ارتباطی روستای طالب آباد به جاده اصلی و آسفالت راه ارتباطی روستای کفترمیلان به جاده اصلی را از دیگر مصوبات در این حوزه دانست و افزود: آسفالت مسیر ارتباطی گولگ به شیخ آباد نیز از دیگر مصوباتی است که در مرحله اجرا قرار دارد و امید است در موعد زمانی پیش بینی شده به بهره برداری برسد.

* ساماندهی ورودی روستای ماژان آرزوی دیرینه مردم.

بخشدار جلگه ماژان ، ساماندهی و بهسازی ورودی روستای ماژان را مهمترین مطالبات مردم بخش دانست و افزود: خوشبختانه این مهم نیز به تصویب رسید که در حال حاضر 5 نفر از پیمانکاران در حوزه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای در حال جدول گذاری ، اجرای میدان ، آسفالت و تامین روشنایی معبر هستند که بعد از اجرای آن تا حد زیادی از تلفات جانی و خسارات مالی در این محور کاسته خواهد شد.

درمحمدی مقدم ، اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را حدود 15 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اجرای دو میدان، 2 کیلومتر آسفالت در 4 محور کندرو و تندرو ، تامین 2 کیلومتر روشنایی آیلند ، 3 پل گذر آب ، حدود 38 میلیون متر مکعب خاکریزی و نزدیک به 16 میلیون متر مکعب خاکبرداری از جمله مهمترین مختصات فنی این پروژه است.

* افزایش ضریب دیجیتال و تلفن همراه بزرگترین دستاورد مهندس معتمدیان در ماژان.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان ، به افزایش چندبرابری نفوذ شبکه های دیجیتال و تلفن همراه و ثابت در بخش جلگه ماژان اشاره کرد و افزود: با پیگیری مجدانه فرماندار شهرستان و توجه جدی استاندار خراسان جنوبی، برخورداری تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از اینترنت پرسرعت و افزایش نفوذ شبکه های دیجیتال تلوزیون به عنوان یکی دیگر از مصوبات سفر، نقش بسیار مهمی در افزایش امید اجتماعی و رضایتمندی عمومی به دنبال داشت.

درمحمدی مقدم ، به اجرای 28 کیلومتر فیبر نوری در بخش جلگه ماژان با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این 28 کیلومتر ، بخش اعظمی از نیاز ارتباطی بخش در حوزه اینترنت پرسرعت در دو دهستان ماژان و براکوه مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری و تدبیر استاندار خراسان جنوبی و فرماندار شهرستان خوسف ، دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات در پاییز سال 98 به بخش جلگه ماژان سفر کردند، افزود: افتتاح سامانه ارتباطی اینترنت پرسرعت 4جی در روستای گارجگان و ارتقای اینترنت روستاهای ماژان ، گل و معدن قلعه زری به 4 جی نیز از دیگر دستاوردهای این سفر بود که امید است تا پایان سال جاری این مهم نیز محقق شود.

* با اجرای مجتمع آب براکوه کمبود در این نقطه برای همیشه مرتفع خواهد شد.

بخشدار جلگه ماژان ، به مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در حوزه آبرسانی اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز مصوبات خوبی به تصویب رسید که تکمیل ، تجهیز و بهره برداری از مجتمع آب براکوه از مهمترین آنها محسوب می شود.

درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه در این پروژه 6 کیلومتر خط انتقال آب بطور کامل نوسازی و تعویض خواهد شد، افزود: در حال حاضر این پروژه در قالب 2 قرارداد پیمانی در حال اجراست که با بهره برداری از آن کل روستاهای دهستان براکوه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی پایدار برخوردار خواهند شد و مشکل قطعی آب برای همیشه در این روستاها مرتفع می شود که جزو مهمترین مطالبات مردم در این بخش است.

وی تعویض و بهسازی مخزن 500متر مکعبی آب شرب معدن قلعه زری را از دیگر اقدامات در این حوزه دانست و تصریح کرد: تعویض خط فرسوده آب در روستاهای ماژان و بهسازی و نوسازی مخزن 500متر مکعبی آب در روستای فریز و کاریزنو از دیگر اقداماتی است که در این زمینه در یکسال گذشته به انجام رسیده است.

* اجرای مسکن محرومین از مهمترین عوامل برگشت جمعیت به روستاها است.

بخشدار جلگه ماژان، اجرای طرح مسکن محرومین در استان را یکی از مهمترین و بهترین اقدامات مهندس معتمدیان در راستای تثبیت ، نگهداشت و حتی برگشت جمعیت به روستاها برشمرد و افزود: از مجموع 400 واحد مسکن محرومین در کل شهرستان خوسف 144 واحد در بخش جلگه ماژان احداث شده که در کل از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار هستند.

درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه در یکسال گذشته در 27 روستای بخش ماژان روند مهاجرت تثبیت و معکوس شده است ، افزود: یکی از مهمترین هدفگذاری های کاری مسئولین نظام خوشبختانه اجرایی شده و ما امروز به برکت این اقدام هوشمندانه شاهد افزایش مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها هستیم که مسکن محرومین در این بین بیشترین سهم و نقش را داشته و دارد.

* توسعه صنعت گردشگری زمینه های ایجاد اشتغال را فراهم ساخته است.

بخشدار جلگه ماژان، به توسعه صنعت گردشگری و بوم گردی در این بخش به عنوان یکی از مهمترین سیاست های کاری استاندار محترم و فرماندار شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: در یکسال گذشته احیای آب ترش روستای شهرستانک بعد از 22 سال امید را در بین مردم این روستا زنده کرده که بعد از این مهم ، احداث 2 کیلومتر راه آسفالته به منظور دسترسی به این منطقه و اجرای 3 کیلومتر خط انتقال برق از سوی دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گرفت که طبق قول مساعدی که داده شده تا پایان تابستان سال جاری شاهد افتتاح راه ارتباطی و برق رسانی به منطقه مهم گردشگری باشیم.

درمحمدی مقدم ، احداث اقامتگاه گردشگری در آب ترش شهرستانک را مورد تاکید قرار داد و افزود: با پیگیری هایی که صورت گرفت اولین اقامتگاه بوم گردی در روستای چاه طالقانی به بهره برداری رسید که می تواند نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر و توسعه منطقه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دق و کویر اکبر آباد به عنوان نزدیکترین کویر به مرکز استان از بی نظیرترین و بکرترین مناطق گردشگری کل استان است، افزود: در حال حاضر زیرساخت های آب و برق به این کویر توسط دولت در یکسال اخیر آورده شده و با پیگیری های صورت گرفته اولین سرمایه گذار در این کویر نسبت به احداث سوییت و اقامتگاه اقدام خواهد کرد که معتقدیم کل اقتصاد بخش را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

* احیای بافت تاریخی ماژان و گل با اعتبارات کشوری انجام می شود.

بخشدار جلگه ماژان ، به احیای بافت تاریخی و با ارزش روستاهای ماژان و گل به عنوان یکی دیگر از اقدامات در یکسال گذشته اشاره کرد و افزود: این مهم که با اعتبارات کشوری و از سوی بنیاد مسکن به انجام خواهد رسید ، علاوه بر حفظ بافت با ارزش این مناطق ، زمینه های جذب توریست و گردشگر و توسعه اقتصادی را بیش از پیش فراهم خواهد ساخت.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه کار مطالعات این طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به اتمام رسیده ، افزود: از تابستان جاری کار اجرای این پروژه شروع خواهد شد که بعد از روستای خور دومین منطقه تاریخی شهرستان خوسف خواهد بود.

* احیای قنات ، احیای زندگی در روستاها است.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان ، به اجرای طرح های آبخیزداری و احیا و بازسازی قنوات در بخش جلگه ماژان به عنوان یکی از مهمترین مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف اشاره کرد و افزود: به دستور استاندار خراسان جنوبی و با پیگیری فرماندار شهرستان، بالغ بر 60 قنات در یکسال گذشته در این بخش احیا شد و در حال حاضر احیا و بهسازی 11 رشته قنات دیگر در روستاهای بخش با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال در دست اقدام است که نقش بسیار اساسی در تثبیت و نگهداشت جمعیت در روستاها دارد.

درمحمدی مقدم، احیای قنات را مساوی با احیای زندگی در روستاها برشمرد و افزود: با احیای هر قنات در روستاها شاهد افزایش امید اجتماعی و گاهاً برگشت جمعیت به روستاها هستیم که این اقدام نقش بسیار اساسی در توسعه کمی و کیفی کشاورزی و دامداری به عنوان شغل غالب روستائیان و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی خانواده های روستایی داشته است.

* زندگی در متن جامعه درس بزرگ استاندار به مسئولین استانی وشهرستانی.

بخشدار جلگه ماژان، به حضور مستمر و موثر استاندار خراسان جنوبی در بین مردم خصوصاً در روستاها و مناطق محروم اشاره کرد و افزود: این مهم به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین درس های مدیریتی از سوی ایشان مورد توجه مسئولین از جمله مسئولین استانی و شهرستانی در خوسف قرار گرفت و در یک برنامه زمانی مشخص دهگردشی و حضور در بدنه جامعه اجرایی و عملیاتی شد.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه حضور در روستاها و در بین مردم به احصای دقیق مشکلات کمک شایانی خواهد کرد ، افزود: علاوه بر آن بررسی راهکارهای عملیاتی با کمک خود مردم برای برون رفت از مشکلات از دیگر محسات این کار است که باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته دهگردشی به صورت هفتگی در دستور کار قرار گرفت که علاوه بر حضور مدیران شهرستانی، مدیران و کارشناسان مرتبط از حوزه استان نیز در این سفرها حضور دارند که در حل مشکلات مردم بسیار موثر و مفید بوده است.

* جلگه ماژان در مسیر توسعه قرار گرفته است.

بخشدار جلگه ماژان ، خاطر نشان ساخت: اقدامات ، تلاش ها و پیگیری های موثر فرماندارشهرستان در کنار سیاست های کاری و برنامه های استاندار خراسان جنوبی در توجه به مناطق محروم خوشبختانه جلگه ماژان را در مسیر توسعه قرار داده و قطعاً و یقیناً افق بسیار روشن و امیدوار کننده ای برای این منطقه از شهرستان خوسف متصور است.

درمحمدی مقدم ، بابیان اینکه جلگه ماژان در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: احداث مجتمع های دامداری در کنار روستاهای با ظرفیت بالا در حوزه دامداری، توسعه کشاورزی مدرن، توسعه کمی و کیفی معادن موجود در این بخش از جمله معدن طلای شادان ، خونیک و قلعه زری ، توسعه کمی و کیفی راه های ارتباطی ، نوسازی شبکه های آبرسانی و مخازن آب شرب ، توسعه فراوری محصولات کشاورزی و توسعه صنعت بسته بندی و صنایع تبدیلی و تکمیلی و اقدامات بی شمار دیگری که در این بخش به انجام رسیده مسیر را برای توسعه همه جانبه بخش جلگه ماژان هموار کرده که قطعاً آثار این اقدامات ارزشمند را آیندگان به نظاره خواهند نشست و به نیکی در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

 

 

 

 

بخشدار جلگه ماژان:

اقدامات هوشمندانه استاندار خراسان جنوبی ماژان را در مسیر توسعه قرار داده است

بخشدار جلگه ماژان، که در سالروز یکسالگی انتصاب خود به عنوان بخشدار ماژان در جمع خبرنگاران سخن می گفت ، ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در یک سال گذشته در حوزه های مختلف، گفت:در یک سال اخیر اقدامات هوشمندانه استاندار خراسان جنوبی و پیگیری های موثر فرماندار شهرستان خوسف بخش جلگه ماژان را در مسیر توسعه قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی بخشداری جلگه ماژان ، احمد درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه عملکرد بی نظیر استاندار خراسان جنوبی در حوزه های اقتصادی ، عمرانی، زیرساختی، اجتماعی و فرهنگی استان را از بن بست خارج و آینده بسیار روشنی را نوید می دهد، افزود: با تاسی از سیاست ها و برنامه های کاری مهندس معتمدیان ، تلاش های بسیار ارزشمندی در شهرستان خوسف شروع و به اتمام رسیده که ماحصل آن افزایش امید اجتماعی و خوش بین کردن بیش از پیش مردم به نظام ، انقلاب و آینده کشور بوده است.

* سفر شهرستانی استاندار خراسان جنوبی نقطه عطفی در توسعه بخش ماژان بود. 

بخشدار جلگه ماژان ، به سفر دو روزه استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف و بخش جلگه ماژان اشاره کرد و ادامه داد: در این سفر که 35 مصوبه برای بخش مرکزی و 20 مصوبه برای بخش ماژان به تصویب رسید تقریباً بخش اعظمی از نیازمندی های شهرستان در حوزه های عمرانی و زیرساختی مورد توجه قرار گرفت که در حال حاضر به جز یک مصوبه در حوزه ورزش و جوانان، بقیه مصوبات یا تماماً اجرایی شده و یا در حال اجرا و اتمام است.

درمحمدی مقدم، سفر استاندار خراسان جنوبی به بخش جلگه ماژان را نقطه عطفی درتوسعه این بخش برشمرد و افزود: در این سفر مصوبات بسیار خوبی در حوزه های گازرسانی ، آبرسانی ، راه های مواصلاتی ، اینترنت و مخابرات ، آبخیزداری، کشاورزی ، ورزش و جوانان، برقرسانی و ایجاد  اشتغال به تصویب رسید که هر یک از آنها از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه و بخش بوده که با حمایت های بی دریغ و پیگیری های مجدانه فرماندار شهرستان خوسف بالغ بر 95 درصد آنها اجرایی و عملیاتی شده است.

* سفر مدیران کل استانی به بخش جلگه ماژان ، گره گشای بسیاری از مشکلات است.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان، به سفرهای شهرستانی مدیران کل به این بخش اشاره کرد و افزود: همانگونه که استاندار خراسان جنوبی به دنبال حضور مقامات کشوری در استان است ، حضور مدیران کل در بخش جلگه ماژان نیز به عنوان یک برنامه محوری در یکسال اخیر در دستور کار قرار گرفت.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه در یک سال اخیر 21 نفر از مدیران کل استانی در سفرهای یک روزه در این بخش حضور یافتند، افزود: در این سفرها علاوه بر حضور مدیران کل در روستاها و در بین مردم، مصوبات بسیار خوبی نیز به تصویب رسید که اجرایی شدن آنها به عنوان یک اقدام مهم در دستور کار قرار داشته و این روند در ادامه نیز دنبال خواهد شد ، چرا که دارای آثار و برکات بسیار مناسبی است.

* نهضت گازرسانی در بخش جلگه ماژان شروع شده است.

بخشدار جلگه ماژان، گازرسانی به روستاهای ماژان را یکی از مهمترین مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به بخش ماژان دانست و افزود: در یکسال اخیر بالغ بر 50 روستا در دو دهستان ماژان و براکوه گازرسانی شده و عملیات اجرایی گازرسانی به 14 روستای دهستان قلعه زری نیز آغاز شده که امید است تا هفته دولت سال اجاری این روستاها از نعمت گاز برخوردار شوند.

درمحمدی مقدم ، گازرسانی به بخش را از جمله مهمترین مطالبات مردمی در این بخش دانست و گفت: خوشبختانه امروز این مهم نیز محقق شده و به سرعت پیشرفت این مسیر ادامه دارد.

* توسعه راه های فرعی و روستایی چند برابر میانگین سال های گذشته.

بخشدار جلگه ماژان، به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه ها و محورهای مواصلاتی در بخش جلگه ماژان اشاره کرد وافزود: یکی دیگر از مصوبات بسیار مهم سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف بهسازی ، ترمیم ، روکش و آسفالت چندین محور ارتباطی در روستاهای بخش است که باتوجه به عقب ماندگی های تاریخی که در این حوزه وجود داشت این امر به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و رضایتمندی بسیار زیادی را نیز به دنبال داشت.

درمحمدی مقدم ، 20 کیلومتر روکش محور ارتباطی ماژان به قلعه زری را از جمله مهمترین این مصوبات دانست و افزود: آسفالت مسیر ارتباطی روستای قوریان، آسفالت مسیر ارتباطی روستای پیرود ، آسفالت راه ارتباطی عیلکی به روبیات و آسفالت مسیر ارتباطی سلم آباد به ماژان از دیگر مصوبات در این بخش است که قسمتی از آنها افتتاح و به بهره برداری رسیده و بخش دیگری نیز در دست اقدام است.

بخشدار جلگه ماژان ، آسفالت راه ارتباطی روستای طالب آباد به جاده اصلی و آسفالت راه ارتباطی روستای کفترمیلان به جاده اصلی را از دیگر مصوبات در این حوزه دانست و افزود: آسفالت مسیر ارتباطی گولگ به شیخ آباد نیز از دیگر مصوباتی است که در مرحله اجرا قرار دارد و امید است در موعد زمانی پیش بینی شده به بهره برداری برسد.

* ساماندهی ورودی روستای ماژان آرزوی دیرینه مردم.

بخشدار جلگه ماژان ، ساماندهی و بهسازی ورودی روستای ماژان را مهمترین مطالبات مردم بخش دانست و افزود: خوشبختانه این مهم نیز به تصویب رسید که در حال حاضر 5 نفر از پیمانکاران در حوزه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای در حال جدول گذاری ، اجرای میدان ، آسفالت و تامین روشنایی معبر هستند که بعد از اجرای آن تا حد زیادی از تلفات جانی و خسارات مالی در این محور کاسته خواهد شد.

درمحمدی مقدم ، اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را حدود 15 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اجرای دو میدان، 2 کیلومتر آسفالت در 4 محور کندرو و تندرو ، تامین 2 کیلومتر روشنایی آیلند ، 3 پل گذر آب ، حدود 38 میلیون متر مکعب خاکریزی و نزدیک به 16 میلیون متر مکعب خاکبرداری از جمله مهمترین مختصات فنی این پروژه است.

* افزایش ضریب دیجیتال و تلفن همراه بزرگترین دستاورد مهندس معتمدیان در ماژان.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان ، به افزایش چندبرابری نفوذ شبکه های دیجیتال و تلفن همراه و ثابت در بخش جلگه ماژان اشاره کرد و افزود: با پیگیری مجدانه فرماندار شهرستان و توجه جدی استاندار خراسان جنوبی، برخورداری تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از اینترنت پرسرعت و افزایش نفوذ شبکه های دیجیتال تلوزیون به عنوان یکی دیگر از مصوبات سفر، نقش بسیار مهمی در افزایش امید اجتماعی و رضایتمندی عمومی به دنبال داشت.

درمحمدی مقدم ، به اجرای 28 کیلومتر فیبر نوری در بخش جلگه ماژان با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این 28 کیلومتر ، بخش اعظمی از نیاز ارتباطی بخش در حوزه اینترنت پرسرعت در دو دهستان ماژان و براکوه مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری و تدبیر استاندار خراسان جنوبی و فرماندار شهرستان خوسف ، دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات در پاییز سال 98 به بخش جلگه ماژان سفر کردند، افزود: افتتاح سامانه ارتباطی اینترنت پرسرعت 4جی در روستای گارجگان و ارتقای اینترنت روستاهای ماژان ، گل و معدن قلعه زری به 4 جی نیز از دیگر دستاوردهای این سفر بود که امید است تا پایان سال جاری این مهم نیز محقق شود.

* با اجرای مجتمع آب براکوه کمبود در این نقطه برای همیشه مرتفع خواهد شد.

بخشدار جلگه ماژان ، به مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در حوزه آبرسانی اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز مصوبات خوبی به تصویب رسید که تکمیل ، تجهیز و بهره برداری از مجتمع آب براکوه از مهمترین آنها محسوب می شود.

درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه در این پروژه 6 کیلومتر خط انتقال آب بطور کامل نوسازی و تعویض خواهد شد، افزود: در حال حاضر این پروژه در قالب 2 قرارداد پیمانی در حال اجراست که با بهره برداری از آن کل روستاهای دهستان براکوه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی پایدار برخوردار خواهند شد و مشکل قطعی آب برای همیشه در این روستاها مرتفع می شود که جزو مهمترین مطالبات مردم در این بخش است.

وی تعویض و بهسازی مخزن 500متر مکعبی آب شرب معدن قلعه زری را از دیگر اقدامات در این حوزه دانست و تصریح کرد: تعویض خط فرسوده آب در روستاهای ماژان و بهسازی و نوسازی مخزن 500متر مکعبی آب در روستای فریز و کاریزنو از دیگر اقداماتی است که در این زمینه در یکسال گذشته به انجام رسیده است.

* اجرای مسکن محرومین از مهمترین عوامل برگشت جمعیت به روستاها است.

بخشدار جلگه ماژان، اجرای طرح مسکن محرومین در استان را یکی از مهمترین و بهترین اقدامات مهندس معتمدیان در راستای تثبیت ، نگهداشت و حتی برگشت جمعیت به روستاها برشمرد و افزود: از مجموع 400 واحد مسکن محرومین در کل شهرستان خوسف 144 واحد در بخش جلگه ماژان احداث شده که در کل از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار هستند.

درمحمدی مقدم ، با بیان اینکه در یکسال گذشته در 27 روستای بخش ماژان روند مهاجرت تثبیت و معکوس شده است ، افزود: یکی از مهمترین هدفگذاری های کاری مسئولین نظام خوشبختانه اجرایی شده و ما امروز به برکت این اقدام هوشمندانه شاهد افزایش مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها هستیم که مسکن محرومین در این بین بیشترین سهم و نقش را داشته و دارد.

* توسعه صنعت گردشگری زمینه های ایجاد اشتغال را فراهم ساخته است.

بخشدار جلگه ماژان، به توسعه صنعت گردشگری و بوم گردی در این بخش به عنوان یکی از مهمترین سیاست های کاری استاندار محترم و فرماندار شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: در یکسال گذشته احیای آب ترش روستای شهرستانک بعد از 22 سال امید را در بین مردم این روستا زنده کرده که بعد از این مهم ، احداث 2 کیلومتر راه آسفالته به منظور دسترسی به این منطقه و اجرای 3 کیلومتر خط انتقال برق از سوی دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گرفت که طبق قول مساعدی که داده شده تا پایان تابستان سال جاری شاهد افتتاح راه ارتباطی و برق رسانی به منطقه مهم گردشگری باشیم.

درمحمدی مقدم ، احداث اقامتگاه گردشگری در آب ترش شهرستانک را مورد تاکید قرار داد و افزود: با پیگیری هایی که صورت گرفت اولین اقامتگاه بوم گردی در روستای چاه طالقانی به بهره برداری رسید که می تواند نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر و توسعه منطقه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دق و کویر اکبر آباد به عنوان نزدیکترین کویر به مرکز استان از بی نظیرترین و بکرترین مناطق گردشگری کل استان است، افزود: در حال حاضر زیرساخت های آب و برق به این کویر توسط دولت در یکسال اخیر آورده شده و با پیگیری های صورت گرفته اولین سرمایه گذار در این کویر نسبت به احداث سوییت و اقامتگاه اقدام خواهد کرد که معتقدیم کل اقتصاد بخش را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

* احیای بافت تاریخی ماژان و گل با اعتبارات کشوری انجام می شود.

بخشدار جلگه ماژان ، به احیای بافت تاریخی و با ارزش روستاهای ماژان و گل به عنوان یکی دیگر از اقدامات در یکسال گذشته اشاره کرد و افزود: این مهم که با اعتبارات کشوری و از سوی بنیاد مسکن به انجام خواهد رسید ، علاوه بر حفظ بافت با ارزش این مناطق ، زمینه های جذب توریست و گردشگر و توسعه اقتصادی را بیش از پیش فراهم خواهد ساخت.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه کار مطالعات این طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به اتمام رسیده ، افزود: از تابستان جاری کار اجرای این پروژه شروع خواهد شد که بعد از روستای خور دومین منطقه تاریخی شهرستان خوسف خواهد بود.

* احیای قنات ، احیای زندگی در روستاها است.

مقام عالی دولت در بخش جلگه ماژان ، به اجرای طرح های آبخیزداری و احیا و بازسازی قنوات در بخش جلگه ماژان به عنوان یکی از مهمترین مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف اشاره کرد و افزود: به دستور استاندار خراسان جنوبی و با پیگیری فرماندار شهرستان، بالغ بر 60 قنات در یکسال گذشته در این بخش احیا شد و در حال حاضر احیا و بهسازی 11 رشته قنات دیگر در روستاهای بخش با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال در دست اقدام است که نقش بسیار اساسی در تثبیت و نگهداشت جمعیت در روستاها دارد.

درمحمدی مقدم، احیای قنات را مساوی با احیای زندگی در روستاها برشمرد و افزود: با احیای هر قنات در روستاها شاهد افزایش امید اجتماعی و گاهاً برگشت جمعیت به روستاها هستیم که این اقدام نقش بسیار اساسی در توسعه کمی و کیفی کشاورزی و دامداری به عنوان شغل غالب روستائیان و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی خانواده های روستایی داشته است.

* زندگی در متن جامعه درس بزرگ استاندار به مسئولین استانی وشهرستانی.

بخشدار جلگه ماژان، به حضور مستمر و موثر استاندار خراسان جنوبی در بین مردم خصوصاً در روستاها و مناطق محروم اشاره کرد و افزود: این مهم به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین درس های مدیریتی از سوی ایشان مورد توجه مسئولین از جمله مسئولین استانی و شهرستانی در خوسف قرار گرفت و در یک برنامه زمانی مشخص دهگردشی و حضور در بدنه جامعه اجرایی و عملیاتی شد.

درمحمدی مقدم، با بیان اینکه حضور در روستاها و در بین مردم به احصای دقیق مشکلات کمک شایانی خواهد کرد ، افزود: علاوه بر آن بررسی راهکارهای عملیاتی با کمک خود مردم برای برون رفت از مشکلات از دیگر محسات این کار است که باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته دهگردشی به صورت هفتگی در دستور کار قرار گرفت که علاوه بر حضور مدیران شهرستانی، مدیران و کارشناسان مرتبط از حوزه استان نیز در این سفرها حضور دارند که در حل مشکلات مردم بسیار موثر و مفید بوده است.

* جلگه ماژان در مسیر توسعه قرار گرفته است.

بخشدار جلگه ماژان ، خاطر نشان ساخت: اقدامات ، تلاش ها و پیگیری های موثر فرماندارشهرستان در کنار سیاست های کاری و برنامه های استاندار خراسان جنوبی در توجه به مناطق محروم خوشبختانه جلگه ماژان را در مسیر توسعه قرار داده و قطعاً و یقیناً افق بسیار روشن و امیدوار کننده ای برای این منطقه از شهرستان خوسف متصور است.

درمحمدی مقدم ، بابیان اینکه جلگه ماژان در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: احداث مجتمع های دامداری در کنار روستاهای با ظرفیت بالا در حوزه دامداری، توسعه کشاورزی مدرن، توسعه کمی و کیفی معادن موجود در این بخش از جمله معدن طلای شادان ، خونیک و قلعه زری ، توسعه کمی و کیفی راه های ارتباطی ، نوسازی شبکه های آبرسانی و مخازن آب شرب ، توسعه فراوری محصولات کشاورزی و توسعه صنعت بسته بندی و صنایع تبدیلی و تکمیلی و اقدامات بی شمار دیگری که در این بخش به انجام رسیده مسیر را برای توسعه همه جانبه بخش جلگه ماژان هموار کرده که قطعاً آثار این اقدامات ارزشمند را آیندگان به نظاره خواهند نشست و به نیکی در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: