به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی در ارتباط زنده تلویزیونی شبکه خبر دنا از برخورد قاطع با اخلالگران بازار مرغ خبر  داد و بیان کرد هر گونه امتناع مرغداران از عرضه مرغ به کشتارگاه به مثابه احتکار است و با افراد خاطی برخورد قانونی می شود،

براتعلی صالحی افزود: بر اساس ماده ۱۱ قانون تعزیرات حکومتی ، عدم عرضه، مشمول احتکار و اخلال در نظام اقتصادی کشور است و با برخورد قانونی تعزیرات حکومتی مواجه میشود  با توجه نیاز بازار،  ضرورت تزریق مرغ بر بازار محسوس است و نگهداری کالا به صورت عمده و امتناع از عرضه آن با ۷۰ درصد جریمه بر مبنای قیمت کالا خواهد شد.

وی از مرغداران خواست که مرغ را با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار اتحادیه و کشتارگاه قرار دهد و از افزایش قیمت به صورت خودسرانه امتناع کنند زیرا این کار تخلف است و مشمول برخورد قانونی خواهد شد.

صالحی تاکید کرد: ملاک قیمت مرغ اعلام رسمی از سوی ستاد تنظیم بازار کشور است و تعزیرات حکومتی با افزایش هر گونه افزایش خود سرانه برخورد قانونی انجام خواهد داد.

صالحی بیان داشت؛ با توجه به نشست دادستانی و تعزیرات حکومتی در جهت تنظیم بازار و جلوگیری از الحاق در حق مردم مقرر شد هر واحد متخلف در صورت تخلف بلافاصله تعطیل و بر سر درب مغازه پلاکارد نصب گردد البته این مجازات خارج از مجازات مقرر قانونی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: