به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری متهمی خبر داد که به بهانه ازدواج، با ۱۰ خط تلفن همراه در شبکه‌های اجتماعی برای بانوی سمنانی مزاحمت ایجاد می‌کرد.

سرهنگ حسین صادقی اظهار کرد: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتای مرکز استان سمنان، مبنی بر مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی واتس‌آپ، اینستاگرام و تلگرام، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت‌گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس، مشخص شد که متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی غیربومی با ارسال پیام، به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده مبادرت کرده است.
ازدواج بهانه‌ای برای مزاحمت با ۱۰ خط تلفن همراه

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه‌شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

صادقی بیان کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه‌کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری‌شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی معترف شد و هدف خود از این اقدام را درخواست ازدواج از شاکی پرونده اعلام کرد.

وی افزود: با بررسی ابعاد گسترده این پرونده، مشخص شد که متهم با ۱۰ شماره تلفن همراه دیگر از طریق بستر شبکه‌های اجتماعی و پیامک برای نام‌برده ایجاد مزاحمت کرده و با تهدید شاکی و خانواده او به قتل، باعث بر هم زدن آرامش روانی و ایجاد مشکلات خانوادگی برای شاکی شده بود.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می‌شود، بیان کرد: استفاده روزافزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه متأسفانه همزمان شاهد افزایش تهدیدات و آسیب‌ها در این حوزه هستیم؛ بنابراین کاربران فضای سایبر و به‌خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود و دست‌اندازی مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.
دستگیری مردی که در فضای مجازی زن سمنانی را آزار می داد

صادقی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: یکی از آثار تجاوز به حریم خصوصی کاربران بروز مشکلات خانوادگی بوده که آسیب‌های روحی و روانی را برای افراد در پی خواهد داشت و این امر جزو خطوط قرمز پلیس فتا است.

وی بیان کرد: به کاربران یادآوری می‌شود همواره به حریم خصوصی دیگران احترام گذاشته و با اقدامات مجرمانه موجب مزاحمت برای کاربران در فضای مجازی نشوند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سؤالات شهروندان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: