به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، رونق و شکوفایی و به حرکت درآوردن چرخ صنعت و تولید هر سرزمینی مرهون مدیریت، خلاقیت و پشتکار بزرگ مردانی است که با کارآفرینی و تولید، تعالی و پیشرفت را وجهه همت خویش قرار داده‌اند.

 صنایع خراسان جنوبی، دارای جایگاه خاص و ممتازی در سطح ملی بوده و همواره یکی از محرکه‌های تولید ثروت در کشور قلمداد می‌شود. کارخانجات کاشی و سرامیک، کک، سیمان، منیزیم، تولید تایر، چینی بهداشتی و در کنار آنها تعداد کثیری از صنایع کوچک نقش قابل توجهی در تولید و اشتغال استان دارند و هر کدام دارای ظرفیت و توانایی بالایی در ارائه تولیدات مختلف و تامین نیازهای استان، کشور و حتی کشورهای همسایه می باشند.

 خراسان جنوبی همچنین با وجود ذخایر غنی زغالسنگ، کک و آهن، مس و طلا، خاک های صنعتی و شکل گیری چرخه فولاد در استان، با قرار گرفتن جزء 5 استان برتر معدنی نقش مهمی در اقتصاد و تحقق اهداف بلند مدت کشور را ایفا می کند.

مجموعه ذخایر معدنی غنی و قابلیت های صنعتی، در کنار نیروی انسانی توانمند، نه تنها به لحاظ کمی و کیفی روند صعودی را در تولید و صادرات در پی داشته، بلکه زمینه اشتغال بیش از پیش جوانان منطقه را فراهم کرده و ارزش افزوده بالاتری را نیز برای استان به ارمغان آورده و جایگاه استان را در کشور پایدار و مستحکم تر کرده است.

 در سالی که به تدبیر و درایتی توام با آینده‌نگری از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به نام "جهش تولید" مزین شده، فرارسیدن دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن را به صنعتگران پرتلاش کشور، به‌خصوص، فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و جامعه خدوم کارگران استان خراسان جنوبی و همچنین همکاران پرتلاش خودم در مجموعه صنعت، معدن و تجارت تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان فرهیخته در راه تعالی ایران اسلامی از درگاه پروردگار، آرزوی کامروایی و توفیق روزافزون دارم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: