به گزارش برنا از اراک ، محمدحسین فدایی  در نشست علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: نامه اعتراض اعضای شورای اسلامی این کلانشهر دوم تیرماه و نامه کتبی سوال اعضا نیز پنجم تیرماه برای شهردار ارسال شده و بر اساس قانون، شهردار ۱۰ روز فرصت دارد پاسخگوی سوالات باشد.

وی ادامه داد: یکشنبه هفته آینده شهردار اراک در صحن فوق العاده شورای اسلامی این شهر پاسخگوی اعضای شورا است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با یادآوری مصوبه اعطای مجوز کندوان رینگ شمالی و جنوبی به آب منطقه‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: این مصوبه چهارم خردادماه سال گذشته به تصویب شورای اسلامی این شهر رسیده است.

فدایی یکی از چالش‌های تصویب بودجه سال جاری شهرداری اراک را عدم اعلام دقیق بدهی‌های شهرداری این شهر دانست و افزود: پس از گذشت ۶ تا هفت ماه انجام مکاتبه با شهرداری بدهی شهرداری به افراد حقیقی و حقوقی تاکنون مشخص نشده‌ است.

وی ادامه داد: قرار نیست شهرداری بدهی به مردم داشته باشد و عددی برای آن وجود نداشته باشد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با یادآوری اجرای طرح ۵۵ متری توسط  شهرداری این شهر گفت: اجرای طرح‌های بزرگ باید توجیه اقتصادی، زیست محیطی و پیوست ترافیکی داشته باشد درصورتی که این طرح از مجوز شورا و دستگاه‌های مربوطه برخوردار نبود.

فدایی افزود: امکان جابه جایی برای درختانی که جوانه زده‌اند وجود ندارد و با اجرای طرح ۵۵ متری اراک ۷۳۷ درخت قطع و از بین می رفت.

وی اظهار داشت: اجرای طرح ۵۵ متری اولویت شورای اسلامی کلانشهر اراک نبوده و اجرای آن متوقف شده‌ است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: