به گزارش خبرگزاری برنا، متن پیام به شرح زیر است؛

آن‌چه امروز می‌تواند در تسریع روند توسعه صنعتی کشور مؤثر باشد، انتخاب صنایع پیش‌برنده و کلیدی و تکمیل زنجیره ارزش این صنایع در جهت بالابردن ارزش افزوده صنعت در این حوزه‌های خاص است. بنابراین به جهت اهمیت بخش صنعت و معدن در توسعه کشوردهم تیرماه ، روز صنعت و معدن نامیده شده است. اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهمترین موتور محرک اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود. چرا که اهمیت این بخش به ویژه با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اسناد بالا دستی  جلوه های جدیدتری به خود گرفته است. این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه نقش به سزایی ایفا می کند. کشور پهناور ما نیز با داشتن منابع و ذخایر و نیز دیگر مواد معدنی مورد نیاز صنایع مختلف از کشورهای غنی دنیا به شمار می آید.

امروزه سهم بالایی از خلق ارزش افزوده به واسطه تحقیق و توسعه و ناشی از دانش صورت می گیرد.باتوجه به نقش پررنگ صنعت و معدن و تجارت  در رونق استارت آپ ها در زمینه های مختلف از جمله لجستیک ، بازاریابی و بازرگانی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت می تواند با معرفی بهتری از نیازمندی ها و ظرفیت های دو بخش صنعت و معدن و ارائه مشوق ها تعدادی از فعالین استارت آپی را به این سمت جذب نماید. ضرورت اتصال شرکت های استارت آپی  به شرکت های بزرگ و نیز ارتباط و تعامل با سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان بدون شک می تواند با صرف هزینه کمتر و استفاده از نیروی جوان و فعال چشم انداز روشن تر و بازار بزرگ تری را پیش روی خود ببینند.

مجمع ملی جوانان به عنوان نماینده سازمان های مردم نهاد در حیطه جوانان ، فعالین اقتصادی ، شرکت های دانش بنیان و رابطین مردمی همواره برتعامل و همکاری با سایرنهادهای های دولتی و خصوصی تاکید نموده و معتقد است همکاری و تفاهم متقابل میان مجمع ملی جوانان و وزارت صنعت، معدن و تجارت فرصتی است برای تبادل نظر، ارزیابی دوباره راههای رفته و پیش رو و نیز ایجاد رونق اقتصادی برای ساختن کشوری آباد و سرفراز.

بنابراین با توجه به نهضت ساخت داخل که یکی از محوری ترین رویکردهای وزارت صمت در سال 99 می باشدو به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است ، حمایت از واحدهای تولیدی ارز آور ، توسعه استارت آپ ها ، بهره مندی از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در سازمان های مردم نهاد جوانان و تشکل ها به مثابه بازوهای مشورتی در دستگاههای اجرایی و مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز و نیز بهره مندی از پتانسیل آنها در سیاستگذاری کلان اقتصادی کشور، بسیار موثر خواهد بود.

هیات مدیره مجمع ملی جوانان ضمن بزرگداشت این روز و گرامیداشت تمامی کارآفرینان سخت کوش در سرتاسر کشور بزرگ ایران ، این روز را به وزارت صنعت ، معدن و تجارت تبریک عرض کرده و آماده ارتباط و تفاهم متقابل با خانواده بزرگ صنعت و معدن برای ایجاد رونق اقتصادی می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: