به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ در این نشست رسول فرهادی مدیر عامل آب منطقه ای استان اظهار کرد: امیدوارم با کمک همه اعضا مشکلات موجود در زیر ساخت منابع آب در سطح استان را مرتفع کنیم.

 وی ادامه داد: وضعیت  آبی شهرستان گچساران و پروژه‌ها  آن از حیث آب منطقه و وزرات نیرو بسیار مهم است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ، از امروز روان‌سازی آب از سد کوثر به زمین کشاورزی پایین دست در دست انجام است، افزود:  تا سقف ۲۰میلیون متر مکعب آب از سد کوثر رها سازی می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون چند پروژه آب در این شهرستان در حال انجام است گفت: شهرستان گچساران تنها شهرستانی  است که تنوع پروژه‌های آب در آن بسیار زیاد است  که این پروژه ها در حال اجرا و اقدام است.

فرهادی ادامه داد:مجموعه وزارت نیرو بر اساس سیاست‌ها و  راهبردهای خود در وزارت نیرو   اقدام به همکاری می‌کند.

فرهادی ابراز کرد: شهرستان گچساران هر سه پتانسیل آب خاک و انرژی  خوبی دارد که انتظار می‌رود این خدمات در اختیار مردم قرار گیرد.

فرهادی ادامه داد: امیدوارم بر اساس برنامه‌هایی که  تدوین شده اقدامات خوبی در این شهرستان انجام  گیرد.

وی ابراز کرد:  توسعه پایدار براساس عدالتی که وزارت نیرو بر آن  تاکید خاصی دارد صورت می‌گیرد.

 فرهادی با بیان اینکه هم اکنون ۶طرح آبی در گچساران در دست اجرا است، عنوان کرد: این طرح‌ها  شامل طرح تامین آب به  ۶ هزار۵۰۰  هکتار از اراضی امام زاده جعفر در فاز اول و دوم  که تا کنون ۳۱۰۰هکتار از اراضی امامزاده جعفر به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: پنج هزار و ۷۰۰هکتار اراضی دشت لیشتر، یک هزارو ۳۰۰ هکتار زمین های کشاورزی دشت مور و یک هزار هکتار از اراضی تنگ انگشترک و آبرزی هم اکنون در دست اجراست.

فرهادی  بیان کرد:  با بهره برداری رسیدن این طرح ها زمینه اشتغال هفت هزار نفر   در این شهرستان فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه  تاکنون برای اجرای این طرح ها بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار در فاز یک و ۲ تأمین آب اراضی دشت امام زاده جعفرو خان احمد  هزینه شده است، اذعان کرد: همچنین  ۲۰ میلیارد ریال در دشت مور این شهرستان هزینه شده است.

وی گفت: هم اکنون آبرسانی به سه هزارو ۱۰۰ هکتار از زمین های دشت خان احمد در قالب فاز دوم طرح آبرسانی به دشت امامزاده جعفر با پیشرفت فیزیکی ۸۹ درصد در دست اجراست.

مدیرعامل ای منطقه ای استان ابراز کرد: تکمیل طرح آبرسانی به  پنج هزارو ۷۰۰ هکتار از زمین های دشت لیشتر با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در دست اجراست.

وی بیان کرد:  طرح آبرسانی  به یکهزارو۳۰۰ هکتار از اراضی دشت مور هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در دست اجراست که برای تکمیل این طرح آبی۸۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی عنوان کرد: هم اکنون برای تکمیل کانال نازمکان و رودبال  ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و این طرح آبی هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرهادی با بیان اینکه طرح تامین آب اراضی تنگ انگشترک وآبرزی هم اکنون در زمینی به مساحت یکهزار هکتار با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست ، اذعان کرد: این طرح که  پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه به احداث ایستگاه پمپاژ امامزاده جعفر اشاره و ابراز کرد: این  طرح از سال ۹۰ به مجموعه شرکت آب منطقه ای واگذار شد و در سفرهای نوروزی هیات دولت در دوره  نهم و دهم این پروژه  به امور آب واگذار و در سال ۹۲ این پروژه اجرا شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: