به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان طی پیامی، فرارسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

ازدواج حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و حضرت امام علی علیه السلام ، آسمانی ترین پیوند زمین است و از مهم ترین اتفاقات تاریخ اسلام است که ثمره این پیوند مبارک و سراسر مملو از عشق و محبت، درخت گهربار امامت است.

معیارها و ملاک هایی همچون قناعت، دوری از اشرافی گری و تجملات، سخت نگرفتن بر همدیگر، ملاک قراردادن معیارها و خصوصیات معنوی و دینی و اخلاقی، مهریه پایین، بنا کردن زندگی بر پایه محبت و عشق واقعی از روی شناخت، حجب و حیا. کاملترین مرجع الگو گزینی برای ازدواجی سالم و داشتن خانواده ای سعادتمند است.

اینجانب یکم ذی الحجه، سالروز بزرگداشت این پیوند آسمانی و آغاز هفته ی ازدواج را تبریک و تهنیت عرض نموده، امیدوارم جامعه ی ما با الگو پذیری از ازدواج آسان و ساده زیستی آن بزرگواران معصوم، فرهنگ تسهیل در ازدواج جوانان را در تمام خانواده ها نهادینه کند.

امید است جوانان در تمامی مراحل زندگی سیره و زندگی ائمه اطهار و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را الگوپذیری کنند و بیش از پیش در خصوص ازدواج آسان جوانان و شناساندن ارزش و معیار واقعی امر مقدس ازدواج در جامعه کارهای عملیاتی انجام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: