به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛خداخواست روحیانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: یکی از فعالیت‌های شاخص ‌کمیته امداد در خصوص ترویج سنت حسنه الهی و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان بین جوانان اعطای کمک‌هزینه خرید جهیزیه و ازدواج به زوج‌های تحت حمایت است. 
وی از بهره‌مندی ۶۶ زوج تحت حمایت از کمک‌هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج خبر داد و افزود: در این خصوص ۳۵۱ میلیون تومان  از ابتدای سال جاری تاکنون هزینه شده است.
روحیانی به برگزاری دوره‌های آموزشی به‌منظور آشنایی مددجویان با مهارت‌های زندگی اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات مشاوره‌ای قبل از ازدواج و آموزش‌های کوتاه‌مدت در زمینه اخلاق خانواده، بهداشت و احکام دینی به نوعروسان تحت حمایت ازجمله برنامه‌های کمیته امداد به‌منظور آمادگی نوعروسان برای آغاز زندگی مشترک است.
وی با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج گفت: زوج‌های جوان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای آغاز زندگی مشترک خود نیازمند حمایت خیران نیکوکار هستند. 
روحیانی بااینکه کمک به ازدواج جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند در پایداری زندگی زوج‌های جوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار باشد، افزود: بالا رفتن سن ازدواج و معضل طلاق از مشکلات اساسی جامعه است که حل این مشکلات نیازمند همکاری و مساعدت همه بخش‌ها است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: