به گزارش برنا از اراک ، آیت‌الله  قربانعلی دری‌نجف‌آبادی  در آیین تجلیل از زوج‌های جوان طلاب حوزه‌های علمیه استان مرکزی افزود: ازدواج به موقع جوانان در اسلام به قدری اهمیت دارد که فراهم کردن زمینه‌‌های آن در قرآن کریم، وظیفه همگانی معرفی شده است.

وی ادامه داد: ازدواج نقش مهمی در بهبود وضعیت اقتصادی ،اجتماعی ،اخلاقی و امنیتی جامعه دارد و موجب افزایش همت، غیرت و احساس مسئولیت در افراد می شود، بنابراین فراهم کردن زمینه ازدواج آسان جوانان باید در دستور کار تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی و خانواده‌ها قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با حذف مراسم مجلل و پر زرق و برق که جز یک نمایش زودگذر چیزی نیست، فرصت را به جوانان بدهند تا به راحتی و کمترین هزینه زندگی مشترک خود را شروع کنند.

آیت الله دری نجف‌آبادی، بالارفتن سن ازدواج را از آفات جامعه دانست و گفت: در صورت حذف تجملات و هزینه های غیر ضروری در این امر مقدس، می‌توان نرخ ازدواج و در نهایت باروری را در جامعه افزایش داد.

وی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان باید با الگوگیری از سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و امام راحل احساس مسئولیت پذیری را در خود تقویت کرده و برای اشتغال و ازدواج خود، تنها به دولت متکی نباشند، بلکه خود نیز در این راستا تلاش کنند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: