به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه اجرای مرحله دوم طرح ارتقای امنیت اجتماعی گفت: همانطور که قول داده بودیم، پس از مرحله اول که برخورد با خودرو سواران و افراد ماجراجو در سطح شهر در ساعات میانی و پایانی شب بوده و طی این اقدامات که با حضور مقتدرانه پلیس راهور و نیروی تلاشگر انتظامی  انجام شد، تعداد  145 خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شد و ضمن اعمال جرایم، برای برخی از مالکین آنها پرونده کیفری تشکیل شد.

علی ملک حسینی گفت: تاکید رئیس کل دادگستری استان و مطالبه عمومی سبب برگزاری این طرح ها بوده و در این راستا نیروی مقتدر انتظامی استان حضور موثر و فعالی با دستگاه قضایی داشته است.

وی افزود: در مرحله اول و مرحله دوم که هم اکنون برگزار می شود و قضات دادسرا به صورت حضوری و در صحنه ضابطین را همراهی می کردند، البته در مرحله دوم که بررسی وضعیت نابسامان کافی‌شاپ‌ها و برخی قلیان خانه ها و قهوه خانه های سطح شهر بوده و بازرسی انجام شده نشانگر وضعیت اسفناک این مکانها ها داشته است سایر دستگاههای دخیل در موضوع مانند مدیر کل تعزیرات، نمایندگان شبکه بهداشت و اتاق اصناف  هم حضور داشتند، نسبت به پلمپ تعداد زیادی از این مراکز اقدام و برای برخی از متهمین تشکیل پرونده شده است.

ملک حسینی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان با متخلفین یا مجرمینی که امنیت شهروندان را به مخاطره می اندازند و حقوق شهروندی سایرین را رعایت نمی کنند برخورد قاطع خواهد کرد.

دادستان تاکید کرد: حقوق شهروندی صرفاً حقوق متهمین و مجرمین نیست بلکه مردم عادی و حتی عابرین و شهروندان نیز حقوق شهروندی دارند و آقایان و بانوان و اطفال حق دارند در سطح شهر تردد بدون مخاطره  داشته باشند و  مزاحمتی برای آنها ایجاد نشود  و یا مورد تعرض قرار نگیرند.

ملک حسینی سخنی هم خطاب به هنجارشکنان داشت و گفت: قطعاً دادستانی مرکز استان و شهرستان ها در مراحل سوم به بعد ارتقای امنیت اجتماعی سراغ کسانی که با ایجاد درگیری، حمل سلاح گرم و سایر جرائم مخل به امنیت عمومی سبب از بین بردن آسایش مردم می شوند ، خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: