به گزارش برنا از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در به مناسب پنجم مرداد و سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، افزود: نماز جمعه از دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی و یادگار امام خمینی (ره) است که با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی احیا و مهد بیداری ملت‌های مسلمان شد.

وی ادامه داد: فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه تریبونی برای پشتیبانی از ولایت فقیه، آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی و از طرفی صدای ملت مومن و همیشه در صحنه ایران اسلامی در برای مسئولان و دولتمردان است و صیانت از این تریبون مقدس وظیفه همگانی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه نماز جمعه نقش موثری در بصرت‌افزایی و آگاه‌سازی جامعه در برابر توطئه‌های دشمنان داشته است، اظهار داشت: نماز جمعه میعادگاه عاشقانی است که با حضور پر شور و وحدت آفرین خود دفاع همه جانبه و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی را فریاد می‌زنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: نماز جمعه سنگری دینی و معنوی و فرصتی مغتنم برای بیان خدمات نظام اسلامی است و ائمه جمعه باید از این فرصت استفاده کرده و با بیان حقایق و عملکرد نظام اسلامی توطئه‌های دشمنان از طریق فضای مجازی را خنثی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: نماز جمعه به فرموده رهبر معظم انقلاب، قرارگاه فرهنگی صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان است و باید از این ظرفیت در راستای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انقلابی استفاده کرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: در شرایطی که دشمنان نظام اسلامی با بهره‌گیری فضای مجازی به دنبال جریان‌سازی‌ بر علیه نظام‌اسلامی‌ هستند، باید مصلی‌های نماز جمعه به عنوان قرارگاه‌های فرهنگی را بیش از پیش فعال کرده و با برنامه‌ریزی‌های کاربردی و ارائه راهکارهای کارشناسی در راستای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انقلابی و اهل بیتی گام برداشت.

وی ادامه داد: رسالت خطیر تریبون نمازجمعه اصلاح رویکردها و سالم‌سازی فضای معنوی جامعه است که در حوزه پرورش فکری و ذاتی افراد و لایه‌های جمعیتی باید از ظرفیت‌های آن به شایستگی بهره برد.

امام جمعه اراک تاکید کرد: بیشترین رسالت نماز جمعه فضاسازی اجتماعی در جامعه است که در ساختارمندی شخصیت معنوی و اخلاقی افراد نقش محوری دارد که این مهم بیش از پیش باید در جامعه تبیین شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: