به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه با مدیرعامل و اعضای بنیاد همیاری مردم سمنان در توسعه آموزش عالی و عمران، با بیان اینکه بالغ بر ۷۲ پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد تومان در دور اول سفر ریاست جمهوری به استان سمنان در نظر گرفته شد که تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: با توجه به عنایت های صورت گرفته توسط ریاست جمهوری و دولتمردان، تلاشهای مسئولین استان و تخصیص اعتبارات سفر و استانی، استان سمنان امروز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و از شرق تا غرب آن شاهد اجرای اقدامات ارزنده عمرانی هستیم‌.
وی اضافه کرد:در دور دوم سفر نیز یک هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان در قالب ۸۵ پروژه در نظر گرفته شد که در حال حاضر اعتبارات به این پروژه ها تزریق شده و اقدامات در حال انجام است.
فخری با بیان اینکه مجموعه پروژه های در حال انجام و دارای اعتبار استان در قالب پکیجی مدون، جمع آوری شده تا انشالله با استفاده از ظرفیت و پتانسیل مطلوب نمایندگان استان، پیگیری های کشوری در خصوص آنها تسریع یابد، خاطر نشان کرد:پروژه های تامین آب سرخه، آب شاهرود از سد کالپوش، آب سمنان از سند فینسک، آب گرمسار از سیمین دشت و پروژه انتقال آب خزر به استان با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان، از جمله اقدامات مهم و مطلوب در بحث تامین آب در استان است که اقدامات خوبی نیز در این خصوص صورت گرفته است.
وی همچنین اظهار داشت: تالار مرکزی سمنان نیز یکی از مواردی است که مغفول مانده و مشمول زمان گردیده و اقدامات پیگیرانه در خصوص آن انجام شده و امروز مشکل زمین این پروژه برطرف و انشالله اجرای هرچه سریعتر آن پیگیری خواهد شد.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه موزه شهر، بازارچه صنایع دستی و حریم زندان در مرکز شهر و محور سمنان- معلمان، ازجمله مواری است که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، افزود:ورودی شهرها از وظیف شهرداری هاست که خوشبختانه اقدامات خوبی توسط شهرداری سمنان نیز در حال انجام می باشد اما نیاز است تا ورودی و خروجی شهر مورد توجه و رسیدگی ویژه قرار بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از رصد تمامی پروژه های سطح استان به صورت مستمر خبر داد و اظهار داشت: بسیاری از پروژه های ما در استان در هفته دولت و دهه فجر آماده بهره برداری است که افتتاح بیمارستان مهدیشهر یکی از این موارد است که انشالله با تحقق این مهم یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان محقق خواهد شد.
فخری با بیان اینکه نگاه منطقی و معقول اعضای این بنیاد در راستای پیگیری مسائل و موارد بسیار ارزنده است، افزود: نگاه به سمنان به عنوان مرکز استان نیز باید در قالب ظرفیت ها و پتانسیل ها، اجرای اقدامات مطلوب و درخور و همچنین در سایه این نگاه منطقی و معقولانه بوده و برای تحقق آن تلاش صورت گیرد.
وی همچنین از استقبال برای حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی در استان خبر داد و گفت: پروژه فرهنگی گردشگری سرخه نیزبا اعتبار ۴۰ میلیارد تومان در مجاوت راه اصلی ارتباطی تهران- مشهد در حال انجام است که انشالله طی ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از تحقق سه وعده داده شده در خصوص انتقال زندان، مباحث پیرامون راه آهن و فرودگاه سمنان از جلسه قبلی با این بنیاد تا به امروز خبر داد و گفت: دغدغه شما و نگاه کارشناسی و تخصصی به مسائل و موارد بسیار ارزنده بوده و جای تقدیر دارد و انشالله این جلسات به صورت مستمر و فصلی به منظور تعامل بیشتر و پیگیری بهتر، برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: