به گزارش برنا از اراک ،  عابد حقدادی گفت: پس از عبور از موج نخست شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی و قرار گرفتن استان در وضعیت سفید اماکن ورزشی این استان از اوایل خردادماه بازگشایی شد اما با توجه به موج دوم این ویروس و با مصوبه نشست قرارگاه پدافند زیستی این استان تمامی اماکن ورزشی استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

وی ادامه داد: هم اکنون وضعیت اراک و تعدادی از شهرستان‌های استان مرکزی از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز است و برخی محدودیت‌ها از جمله تعطیلی اماکن ورزشی به مدت نامعلوم در آنها اعمال خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و توقف فعالیت مراکز و باشگاه‌های ورزشی در موج نخست شیوع کرونا، بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به شاغلان این حوزه خسارت وارد کرد، اظهار داشت: مجموع خسارت‌ وارده به ورزش استان مرکزی فهرست‌بندی و به وزارت متبوع ارایه شده تا برای جبران این آن اقدامات لازم صورت بگیرد.  

حقدادی بیان کرد: مهمترین خسارت تعطیلی فضاهای ورزشی در نتیجه شیوع ویروس کرونا، کم تحرکی و زیان‌های جسمی و روانی است چرا که با تعطیلی فضاهای ورزشی همه ورزشکاران حتی فعالان ورزش همگانی خانه‌نشین شدند.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد از اماکن و فضاهای ورزشی استان مرکزی استیجاری هستند که معوقات اجاره‌بها و تسهیلات دریافتی  فشار مضاعف اقتصادی برای فعالان این حوزه به دنبال داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: با هماهنگی‌ صورت گرفته یک مرحله تسهیلات به فعالان ورزشی که در بر اثر شیوع کرونا خسارت دیده بودند پرداخت شد و در مرحله بعدی نیز حتی به ورزشکارانی که زیرپوشش بیمه هم نبودند تا سقف ۸۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: