به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ جلال پورانفرد ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اداری، بهداشتی و درمانی بیمارستان های معین کرونای استان، افزود: بیمارستان شهید جلیل یاسوج به عنوان بیمارستان‌ اصلی کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی ادامه داد: در این بیمارستان پزشکان، پرستاران و پرسنلی که مشمولین پاداش شده اند، تعداد ۴۳۴ نفر بودند که در هر دوره پاداش کرونا خود را دریافت نموده اند. مرحله اول در اسفند ماه ۱۳۹۸ و مرحله دوم تیرماه ۹۹ بود که علت تأخیر پرداخت مرحله دوم مبتلا شدن همکاران واحد مالی بیمارستان شهید جلیل بوده است. 

پورانفرد خاطر نشان کرد: بر اساس میزان درگیری، بیشترین تخصیص مربوط به بیمارستان شهید جلیل بود که در مرحله دوم ۳۴۰ میلیون تومان از طرف دانشگاه علوم پزشکی به بیمارستان تخصیص داده و به حساب پرسنل واریز شد.

وی عنوان کرد: در قسمت اول نیز مبلغی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد که بیشترین مبلغ تخصیص را در استان به خود اختصاص داد و در اسفند ۹۸ به حساب پرسنل واریز گردید. 

وی تصریح کرد: در بحث پرداختی کارانه ها نیز، تمامی پرداخت‌ها باید بر اساس عملکرد صورت گیرد و خارج از عملکرد سامانه قاصدک یا سامانه سپاس خلاف قانون بوده و قابل پیگیری می باشد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به همین دلیل از زمان افتتاح بیمارستان شهید جلیل و عدم درآمدزا بودن این بیمارستان مزایای پرسنل مانند اضافه کار و کارانه ناچیز بوده ولی به خاطر ایجاد انگیزه و پیرو دستور ریاست دانشگاه مبلغی در اختیار این بیمارستان پس از مصوبه هیئت رئیسه قرارداده شد تا قسمتی از زحمات این عزیزان جبران گردد.

وی افزود: در مجموع با درآمد ماهیانه بیمارستان، مبلغ یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان در اردیبهشت ماه به حساب بیمارستان جهت پرداخت کارانه پرسنل و پزشکان  واریز شد.

وی یادآور شد: لازم به ذکر است که بیمارستان‌ها هزینه های دیگری مثل تأمین دارو و تجهیزات مصرفی حقوق نیروهای شرکتی و نگهبان و... را نیز در بر دارند که می بایست با درآمد بیمارستان تامین گردد.

پورانفرد اضافه کرد: بی شک این مبلغ در مقابل زحمات و تلاش نیروهای فداکار که در راه خدمت و حفظ سلامت مردم و جامعه خویش ایستادگی و انسانیت را به معنای واقعی معنی کردند، ناچیز است. 

وی در ادامه گفت: در بحث اعتبارات، رایزنی‌هایی با وزارت انجام شده که قول مساعدت داده اند تا با پرداخت مبالغی بتوانیم قدردان زحمات این عزیزان باشیم. 

وی ابراز داشت: در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، مبلغ ۱۳ میلیارد تومان جهت تجهیزات پزشکی سی تی اسکن و ام آر آی هزینه شده است و به علت عدم درآمدزایی و انجام عمل های جراحی در این بیمارستان که به خاطر کرونا ویروس ایجاد شده، تا جایی که قانون اجازه دهد به بیمارستان کمک خواهیم کرد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به بیمارستان  شهید جلیل که بیمارستان معین کرونای استان است گفت: از مجموع تجهیزات حفاظتی که دانشگاه علوم پزشکی خریداری کرده است، ۶۰ درصد از آن به بیمارستان شهید جلیل تخصیص، و سایر بیمارستان‌ها نیز به اندازه میزان درگیری اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ در بخش بهداشت نیز بالغ بر دو میلیارد تومان و در بخش درمان بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص از طرف وزارت بهداشت جهت پاداش کرونا داده شده است. 

وی اظهار داشت: همچنین در بحث کمک های جبران خدمت بیمارستان ها، بالغ بر هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توزیع شد که از طرف وزارت تخصیص داده شده بود و جا دارد از دکتر تقوی نژاد و همکاران وی نیز تشکر و قدردانی نماییم. 

پورانفرد از اختصاص ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جهت پرداخت یک ماه کارانه به بیمارستان های استان خبر داد و گفت: این هزینه تا چند روز آینده به حساب آنها واریز خواهد شد. 

پورانفرد اضافه کرد: علی رغم کاهش درآمد بیمارستان شهید جلیل یاسوج و بنا به دستور ریاست محترم دانشگاه، از این مبلغ، ۲۰۰ میلیون تومان نیز به بیمارستان شهید جلیل اختصاص داده شده است. 

وی خاطرنشان کرد: از محل درآمدهای بیمارستان ها، حمایت دکتر تقوی نژاد و بیمه سلامت مبلغ ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان تخصیص داده خواهد شد که اولویت آنها پرداخت پرسنلی خواهد بود

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: