به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی به ریاست ناصر خوش خبر معاون سیاسی استاندار و به دبیری حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سالن شهید ماژانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد..

ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با توجه به اهمیت موضوع ازدواج  گفت: یکی از موانع بزرگ سر راه جوانان، نداشتن شغل مناسب، نا امیدی و عدم اعتماد به نفس آنان است که می بایست دستگاه های متولی امور جوانان در این خصوص چاره اندیشی و راهکارهای متناسبی را اتخاذ نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: مدیران با توجه به راهکارهای اتخاذ شده در گذشته، خروجی آن برنامه ها را رصد کنند و چنانچه خروجی مطلوبی را نداشته مسیر را اصلاح و راهکارهای متناسب و تاثیر گذار با اوضاع کنونی را اتخاذ و اجرایی کنند.

خوش خبر با اشاره به نقش و اهمیت ازدواج در بین کارکنان مجرد دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان‌کرد: دستگاه‌های متولی، برای شناساندن و معرفی کارکنان مجرد دستگاه‌های اجرایی مختلف متناسب با باورها و اعتقادات خراسان‌جنوبی ورود کنند تا منجر به ازدواج جوانان مجرد شاغل در دستگاه‌های اجرایی شده و برای آنان موارد تشویقی در این خصوص توسط مدیران دیده شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اهمیت سنت حسنه ازدواج گفت: همه ما وظیفه داریم که به جوانان قوت قلب بدهیم که از ازدواج نترسند و این همراهی ما منجر به عدم انتخاب جوان ما نشود طوری مدیریت کنیم که بهترین و آگاهانه ترین انتخاب صورت گرفته و با اعتماد به نفس و گفتمان، ازدواجی مبتنی بر اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی ما شکل بگیرد.

خوش‌خبر با تاکید بر هم افزایی دستگاههای اجرایی متولی در امر ازدواج جوانان اضافه کرد: هم افزایی در سطح دستگاههای اجرایی متولی امور جوانان بیشتر از گذشته شکل گیرد که این هم افزایی می تواند در حوزه بانکها، دستگاه های اشتغال زا در سطح استان و سازمانهای حمایتی باشد و با در کنار هم قرار گرفتن این ظرفیت‌ها می‌تواند اقدامات و تحرکات واقعی در سطح استان صورت گیرد تا تجدید نسل شکل گرفته و این دغدغه و نگرانی مهم مرتفع شود.

 خوش خبر با عنایت به لزوم پرداخت به موقع وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج زوجین افزود: چنانچه بانکی در مورد پرداخت وام ازدواج به زوجین تعلل کند دستگاه قضایی و دادستانی ورود کرده و از بانک عامل پاسخ بخواهد. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: باید با جوانان شفاف سخن بگوییم و مدیران دستگاه‌های اجرایی شالوده و مغز متفکر خدمت در حوزه جوان و جوانی هستند و انتظار داریم مدیران با جسارت، در خصوص خدمت رسانی به جوانان در حوزه های مختلف اعلام آمادگی کنند و کسی که در جلسات برنامه ریزی و مرتفع کردن مشکلات نسل جوان جامعه شرکت می‌کند باید با نیروی متناسب با جوانان ورود کند.

در پایان جلسه وحدانی نیا معاون فرهنگی دادگستری خراسان جنوبی از رواج و افزایش طلاق ها مبنی بر کودک همسری در روستاهای استان خبرداد و بیان کرد: متاسفانه در سال های اخیر این موضوع به علت فقر فرهنگی در روستاها و رسم و رسومات گذشته رواج پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه سن عقلی این دختران هنوز به بلوغ نرسیده است افزود: عدم بلوغ سن عقلی این دختران و ازدواج شان یکی از مهمترین عوامل است.

وحدانی نیا یادآورشد: آمارها نشان از افزایش مراجعات زوجین در سن 25 تا 40 سال برای طلاق حکایت دارد که نگرانی ما از افزایش طلاق های توافقی است و از سوی دیگر ازدواج های بالای 10 سال زندگی مشترک برای طلاق مراجعه می کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یادآورشد: ازدواج زیر 18 سال خطر ساز است و باورهای غلط مهمترین علت های طلاق هستند.

وحدانی نیا با بیان اینکه بیشتر از 5 سال زندگی مشترک  1098 مورد بوده است گفت: 268 مورد در عقد، 429 مورد در زندگی مشترک به دادگستری مراجعه کردند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: