به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ مازیار ناظمی در سفر به استان سمنان گفت : ملاقات بسیار خوبی با جانعلی مدیر کل ورزش و جوانان و عسگری رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان داشتم و به نظرم این استان ظرفیت های بزرگی برای توسعه این رشته دارد

وی گفت :در ملاقاتی که چندی قبل با اقای سلطانی فر داشتم با نظر ایشان موضوع توسعه گردشگری ورزشی با استفاده از ظرفیت های فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی را دنبال میکنم
وی افزود:سمنان مهد گردشگری ورزشی کویر است و بدنبال ظرفیت های بیشتر برای توسعه رشته موتورسواری و اتومبیلرانی در حاشیه نوار شمالی کویر هستیم و معتقدم رالی های کویر فرصتهای بزرگ ملی و بین المللی را برای فدراسیون و کشور ایجاد می کند.
سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت : هم مدیریت ورزش و جوانان استان و هم رئیس هیات از مدیران جوان، خوشنام و پرانگیزه ورزش کشور هستند و امیدوارم برنامه های آینده این فدراسیون در بخش گردشگری ورزشی در این استان نتایج خوبی داشته باشد

ناظمی گفت:جاذبه‌های کویر در زمره زیرساخت‌های بوم‌گردی یا اکوتوریسم قرار دارد که در ایران به‌واسطه اقلیم گرم و خشک به‌خصوص در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

جانعلی مدیر کل ورزش و جوانان سمنان قول داد مکانی در استادیوم سمنانبه آکادمی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اختصاص دهد.

سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی افزود: در حوزه همگانی آموزش‌ها و ایمنی برای بالا بردن مهارت‌ها در تهران و سایر شهرستان‌ها دوره‌هایی به صورت حضوری برگزار شده است.
ناظمی بیان کرد: آموزش‌های آنلاین نیز در دستور کار قرار گرفته و در طی ۶ ماه گذشته ۳۰ دوره آنلاین آموزشی در سطح کشور برگزار شده است.
سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور با بیان اینکه آکادمی بین المللی موتور سواری و اتومبیلرانی به منظور استانداردسازی آموزش‌ها و توسعه پایدار به زودی درسمنان ایجاد می‌شود افزود: مجوز ایجاد آکادمی همچنین به ۱۰ استان دیگر در کشور نیز اهدا شده که استان سمنان یکی از این استان‌ها است.
او با بیان اینکه منطقه کویری و مناسب استان سمنان با داشتن ورزشکاران علاقه‌مند در این استان زمینه را برای توسعه ورزش موتور سواری و اتومبیلرانی در استان فراهم می‌کند بیان کرد: معضل این ورزش در بسیاری از استان‌ها کمبود پیست و فضای ورزش بوده که قرار است به دستور وزیر ورزش و جوانان کار راه اندازی و ایجاد مجموعه‌ای در نزدیکی یکی از شهرستان‌های استان سمنان برای گردشگری و ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی پیگیری شود.
ناظمی گفت: استان سمنان یکی از استان‌های دارای فضای مناسب و ورزشکاران با انگیزه در موتورسواری و اتومبیلرانی بوده و ایجاد آکادمی و مجموعه گردشگری، ورزشی می‌تواند کمک زیادی به توسعه این ورزش در استان داشته باشد.
سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور افزود: ۲۴ کمیته در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کار پیگیری فعالیت‌های مختلفی در این فدراسیون را پیگیری خواهند کرد.
عسگری رئیس هیات سمنان با تشکر از توجه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به هیاتهای استانی گفت : انشاالله با هماهنگی آقای جانعلی مدیر کل ورزش و جوانان سمنان بزودی با تهیه ساختمانی مناسب برای آکادمی هیات فعالیت های رسمی آن آغاز می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: